Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej w świebodzickim LO – było odświętnie, było wzruszająco, było radośnie…

Święto Edukacji w naszej szkole zawsze należy do dni szczególnych. Obchodziliśmy je w tym roku wyjątkowo entuzjastycznie, gdyż bez obostrzeń pandemicznych udało się spotkać całej społeczności licealnej, dopisali też zaproszeni goście- nasi Szanowni Emerytowani Nauczyciele, oraz nowa przewodnicząca Szkolnej Rady Rodziców – pani Agata Kalafut.

Nie zabrakło wzruszających przemów i życzeń – od uczniów, przedstawicielki rodziców, pani dyrektor Doroty Ciołek – dla grona pedagogicznego i wszystkich pracowników szkoły.

Jak nakazuje tradycja naszego liceum, właśnie tego dnia odbyło się symboliczne przekazanie władzy nowemu samorządowi szkolnemu – uroczystość rozpoczęła więc Julia Dybał- przewodnicząca samorządu, a kontynuowała jej następczyni- Estera Prochera.

Klasy pierwsze złożyły też ślubowanie i zostały oficjalnie przyjęte w poczet społeczności uczniowskiej.

Pani dyrektor podziękowała nauczycielom i pracownikom administracyjnym szkoły za ofiarną pracę nagrodami i dyplomami okolicznościowymi oraz poinformowała, że pan M. Orłowski został uhonorowany Nagrodą Starosty.

Po części oficjalnej nastąpiła przygotowana przez klasy 2b i 3a, pod bacznym okiem pani Izabeli Holi (z niewielką pomocą przyjaciół), uroczystość wręczenia nauczycielom Licealnych  Nobli, które były żartobliwą odpowiedzią na nasze nagrody Szkolnych Nobli, wręczane uczniom wiosną każdego roku.

Gala przebiegała w anturażu oscarowym – scenografia nawiązywała do gal świata filmu – złoto, blichtr, czerwony dywan…a kategorie, w których otrzymywaliśmy wyróżnienia, były żartobliwe, czasem uszczypliwe, czasem wzruszające- wszystkie jednak wynikały z sympatii naszych uczniów. Oczywiście wszystkich obowiązywał styl glamour, co odzwierciedlają fotografie. Widać też na nich, że uroczystości szkolne są dla nas okazją do wspólnej zabawy i świętowania. Oddajmy więc głos fotografiom…

Ewa Grochowska