Pedagog szkolny

Godziny pracy pedagoga szkolnego (2019/2020):
Grażyna Łupkowska

Dzień

Godzina

Poniedziałek

11.45 – 14.30

Wtorek

09.00 – 15.00

Pierwszy wtorek miesiąca – konsultacje dla rodziców 15.00 – 16.15

Środa

09.00 – 15.00

Czwartek

09.00 – 09.30

10.45 – 14.15

Piątek

09.45 – 11.00


Drodzy Rodzice,

W tym oto miejscu chciałam zaproponować Wam ciekawe materiały(tytuły książek, linki do interesujących wykładów, artykułów, wywiadów itp) do poczytania i posłuchania. Może w jakiś sposób pomogą Wam zrozumieć i lepiej porozumieć się z Waszym dzieckiem – nastolatkiem w trudnym okresie dojrzewania.

I. Na początek seria krótkich i świetnych wykładów neurobiologa Uniwersytetu Śląskiego dra Marka Kaczmarzyka o naturze mózgu nastolatka. Pomagają one rodzicowi zrozumieć na co może mieć
wpływ w wychowaniu nastolatka, a na co wpływu nie ma, bo jest to związane z biologią mózgu „w stanie przebudowy” jego krnąbrnej latorośli. Wykłady doktora Kaczmarzyka cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród nauczycieli z całej Polski.

II. Następny specjalista, którego wykłady gorąco polecam to Michał Pozdał – psychoterapeuta, seksuolog, wykładowca Uniwersytetu SWPS. Pracuje z młodymi osobami, które przeżywają różnego rodzaju trudności okresu dorastania, a także ich rodzinami. Prowadził także Spotkania Psychologiczne w Strefie Młodzieży na SWPS we Wrocławiu, w których miałam przyjemność uczestniczyć wraz z grupami młodzieży przez okres 3 lat.

III. Książki:

  • „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły” – A. Faber, E. Mazlish
  • „Już się nie rozumiemy! Jak przetrwać czas trzaskających drzwi” – I. Filliozat

IV. Filmiki o depresji do obejrzenia i przedyskutowania z dzieckiem: