Święto Niepodległości w naszym liceum

Obchody Święta Niepodległości w Liceum Ogólnokształcącym w Świebodzicach wiązały się w tym roku z udziałem uczniów naszej szkoły w XX edycji Powiatowego  Konkursu Historycznego  „Polska znowu wolna”. Tematyka konkursu  obejmuje lata 1905-1922   i dotyczy rozwoju sprawy polskiej przed okresem I wojny światowej   i w czasie tego konfliktu. Konkurs porusza też problem  istnienia II Rzeczypospolitej  w pierwszych czterech latach jej istnienia. Liceum Ogólnokształcące w Świebodzicach reprezentowali w rywalizacji  odbywającej  się w III Liceum Ogólnokształcącym  w Świdnicy uczniowie klas trzecich Szymon Gruchała i Szymon Boniecki.

W Szkolnym Konkursie Plastycznym poświęconym Świętu Niepodległości zwycięzcą została Martyna Karczmarz z klasy 1 c , drugie miejsce zajęła Amelia Wiązek reprezentująca klasę 2a,  trzecie miejsce zostało przyznane Zofii Szyłkowskiej i Martynie Moskwie z klas 1c oraz 4 c. Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy.

Poczet Sztandarowy naszego liceum , w skład którego wchodzą Iga Luchowska, Alicja Bednarczyk oraz Dawid Wierzbicki reprezentujący klasę 4a, uczestniczył w mszy za ojczyznę, którą odprawiono w dniu 11 listopada w kościele Świętego Mikołaja w Świebodzicach.