Hurra, chura, hóra!!!

Hurra, chura, hóra!!!

Takimi okrzykami widzowie „Teatru Dramatycznego” w Wałbrzychu, a mniej oficjalnie naszego ulubionego „Szaniawskiego”, wiwatowali uroczyste otwarcie po generalnym remoncie Dużej Sceny, oraz inaugurację Roku Księżnej Daisy von Pless, obchodzonego przez dwa zaprzyjaźnione i związane z tą wyjątkową postacią miasta- Wałbrzych i Pszczynę. Wśród zaproszonych na tę uroczystość znamienitych gości- m.in.prezydentów obu miast, dyrektora zamku Książ, znaleźli się również ambasadorzy Teatru, do których należę, co jest dla mnie zaszczytem nie lada.

Po oficjalnej części w typowo Szaniawskim stylu, prowadzonej z błyskotliwą inteligencją i poczuciem humoru przez p. dyrektor Danutę Marosz i p. dyrektora Sebastiana Majewskiego, obejrzeliśmy pierwszy wałbrzyski musical o Księżnej Daisy- zachwycający spektakl w reżyserii Konrada Imieli- dyrektora Teatru „Capitol”, opowiadający historię  barwnej osobowości, kobiety o wybitnej empatii, przedsiębiorczej i zdeterminowanej, której biografia obfituje w wydarzenia dramatyczne, a mimo to niesie pozytywne przesłanie, ocalając takie wartości, jak: czułość, litość, wdzięczność, współczucie, których dziś brakuje. „Księżna Daisy ponad wszystkimi perypetiami reprezentuje właśnie dobro – to była jej supermoc i takiej bohaterki dzisiaj nam potrzeba.”- tak podsumowano na stronie teatru ideę sztuki.

Spektakl zainaugurował szereg działań i wydarzeń kulturalnych, w które i my, jako szkoła, się włączamy. Na początek wiwatując, oglądając „Daisy” i zachwycając się efektem pracy reżysera, rozśpiewanego i roztańczonego zespołu aktorskiego i wszystkich realizatorów przedsięwzięcia ( ach, ta muzyka na żywo, przepiękne stroje w klimacie trzech kolejnych epok, teksty piosenek, które dźwięczą w uszach na długo po wyjściu z teatru- można by wymieniać bez końca ). Musical obejrzało dotąd ponad 40 uczniów i nie mówimy ostatniego słowa, czekając na marcowe realizacje.

A co do naszego wkładu w obchody Roku Księżnej Daisy – szczegóły wkrótce…

O czym donosi ambasadorka Szaniawskiego – Ewa Grochowska