Sobota należała do nas!

Tekst: Justyna Adamczewska

18 lutego na hali świebodzickiego OSiR-u gościłyśmy lidera tabeli I ligi kobiet- drużynę SWWS Energa Szczypiorno Kalisz. Wchodząc na parkiet, z tyłu głowy cały czas miałyśmy świadomość, że będziemy grać z najlepszą drużyną w naszej grupie.

Początek meczu był dla nas bardzo trudny. To kaliszanki rzucały celnie i ofiarnie broniły, wychodząc na prowadzenie 8:1. Jednak już w dziewiątej minucie spotkania to nasza drużyna zaczęła trafiać bramki i efektywnie walczyć  w obronie. To było przełamanie! Na przerwę do szatni schodziłyśmy z remisem 13:13. Druga połowa spotkania należała już tylko do nas. Cały czas prowadziłyśmy i nie dałyśmy przegonić się liderkom. Skupione na mocnej obronie nie pozwoliłyśmy łatwo zdobywać bramek przeciwniczkom. Ostatecznie zwyciężyłyśmy mecz sześcioma bramkami, co było nie lada zaskoczeniem. Naszej radości nie było końca.

Trzy bardzo ważne i cenne dla nas punkty zostały w domu. Wynik spotkania- 28:22 (13:13).

Dziękujemy kibicom za wsparcie i doping, a naszej trenerce za wiarę w nas. To był dobry dzień.