PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW NA JASNĄ GÓRĘ

Rozpoczynająca się wiosna, to znak, że matura za pasem. Najstarsi nasi uczniowie dokładają wszelkich starań, aby jak najlepiej przygotować się do majowego egzaminu dojrzałości. W tym przygotowaniu nie mogło zabraknąć również tradycyjnego spotkania na Jasnej Górze, gdzie jak co roku, maturzyści całej Diecezji Świdnickiej, wśród których byli również reprezentanci naszego liceum, zawierzyli swoją przyszłość Matce Bożej.

Pielgrzymkę maturzystów rozpoczęła uroczysta Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu pod przewodnictwem Ks. Bpa Marka Mendyka, biskupa świdnickiego. Ksiądz Biskup w słowie skierowanym do młodych podkreślił, że w procesie dojrzewania bardzo ważne jest, aby nauczyć się słuchać Boga, ale też drugiego człowieka.

Po posiłku i zwiedzaniu Jasnej Góry młodzież miała okazję wysłuchać prezentacji działających w naszym regionie duszpasterstw akademickich oraz prelekcji ks. Rafała Główczyńskiego -znanego ze swojej działalności w mediach społecznościowych jako „Ksiądz z Osiedla”. Ksiądz Rafał nie tylko podzielił się świadectwem swojego niełatwego życia, ale też stawiał młodym odważne i trudne pytania o miejsce Boga w ich życiu. Zachęcił ich również do uczenia się poświęcenia odrobiny swojego cennego czasu na modlitwę. Dla przykładu zauważył, że jedno „Ojcze nasz” zajmuje tyle, co obejrzenie dwóch Tik Toków, więc z pewnością można znaleźć na to czas.

Na zakończenie pielgrzymki, wszyscy jej uczestnicy uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej przechodząc między kolejnymi stacjami znajdującymi się na jasnogórskich wałach.