Mistrzostwa Polski rozpoczęte!

Tekst: Justyna Adamczewska

W dniach 31.03-02.04.2023 na parkiecie w „Aqua Zdroju” w Wałbrzychu miałyśmy zaszczyt być gospodyniami 1/16 Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. W naszej grupie znalazły się takie zespoły, jak: SPR Kępno, MKS Lublin oraz KS Zorza Iskra Kowalów.

Mecze zaczęły się późnym popołudniem w piątek. System gry oparty był na zasadzie „każdy z każdym”, a awansować mogły dwie najlepsze drużyny.

Już ostatniego dnia w niedzielne przedpołudnie nasza drużyna stanęła na boisku przeciwko drużynie z Lublina, która również była faworytem do wyjścia z pierwszego miejsca. Na spotkanie wyszłyśmy mocno zdeterminowane, a mecz był szybki, dynamiczny i po raz kolejny pokazałyśmy dobre wyszkolenie.  Końcowy wynik był dosyć wysoki, bo 39:21 dla naszej drużyny.

Po zakończonym meczu nadszedł czas na dekorację drużyn i odebranie nagród indywidualnych. Mistrzynią strzelczyń na turnieju została Justyna Adamczewska – MKS Victoria Świebodzice, MVP turnieju- Patrycja Barna – MKS Victoria Świebodzice, a najlepszą bramkarką turnieju- Dominika Zięba – zawodniczka z MKS Lublin.

Nie zabrakło i tym razem naszych wspaniałych kibiców, którym dziękujemy za doping po raz kolejny, a już w dniach 21-23.04.2023 jedziemy do Warszawy na 1/8 finałów Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. Trzymajcie za nas kciuki!