Uroczyste pożegnanie absolwentów LO w Świebodzicach

„Póki jesteśmy młodzi, wszystko jest przed nami” – takim mottem pożegnaliśmy uczniów klasy czwartej liceum w Świebodzicach w ubiegły piątek.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością Starosta Powiatu Świdnickiego pan Piotr Fedorowicz, Burmistrz miasta Świebodzice pan Paweł Ozga, dyrektorzy szkół podstawowych, do których uczęszczali tegoroczni maturzyści oraz liczni rodzice naszych uczniów.

Wszyscy absolwenci otrzymali świadectwa ukończenia szkoły z rąk pani Dyrektor Doroty Ciołek oraz wychowawców – pana Marka Orłowskiego, pani Izabeli Goc oraz pani Grażyny Jasińskiej.  Świadectwo z biało-czerwonym paskiem otrzymali:  Alicja Bednarczyk, Iga Luchowska, Olga Sargalska, Kornel Skowron, Nikodem Anzel, Dawid Filipczak, Weronika Hałuszka, Mikołaj Wójtowicz, Magdalena Biała i Piotr Mikołajczyk. Dwie uczennice otrzymały specjalną nagrodę Burmistrza Miasta Świebodzice za uzyskanie najwyższej średniej ocen – 5.44 – były to Iga Luchowska i Magdalena Biała. Pani Dyrektor wręczyła również nagrody Rady Pedagogicznej Oldze Sargalskiej, Magdalenie Białej oraz Dawidowi Filipczakowi. Nie zabrakło również nagród sportowych, które wręczyli pan Marek Orłowski i pan Przemysław Satyła.

Po uroczystym wręczeniu świadectw i nagród, odbyła się Gala Szkolnych Nobli – nagród, jakie corocznie przyznawane są uczniom naszej szkoły poprzez nominacje od nauczycieli poszczególnych przedmiotów w różnych dziedzinach: naukowych, artystycznych oraz za działalność społeczną.

Na koniec uczniowie klas III na wesoło  uhonorowali „Oskarami” najbardziej charakterystyczne osobowości wśród swoich starszych kolegów i koleżanek. Po ilości kategorii „Oskarów” trzeba przyznać, że tegoroczni absolwenci świebodzickiego LO to barwne postaci, które zostaną z pewnością zapamiętane na wiele lat!

Wszystkim tegorocznym absolwentom naszego liceum życzymy przysłowiowego „połamania pióra” na maturze!