Zwycięska 1/8

Tekst: Justyna Adamczewska

W miniony weekend 21-23.04.2023r. nasza drużyna udała się do stolicy, aby rozegrać turniej etapu 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. Zmierzyłyśmy się kolejno z drużynami UKS Varsovia Warszawa (42:27), SPR Grunwald Ruda Śląska (35:14) oraz C&F UKPR Agrykola Warszawa (41:25). Wszystkie mecze wymagały od nas konsekwentnej, bojowej postawy na boisku, celności rzutowej oraz dobrej obrony.

Zadanie wykonałyśmy w 100 % i szczęśliwe z awansu z pierwszego miejsca do 1/4 MPJMK wróciłyśmy do domu.

Nie zabrakło w naszej drużynie wyróżnień indywidualnych. MVP poszczególnych meczów zostały: Patrycja Barna, Hanna Paczyńska i Julia Wlazło. Królową strzelców turnieju – Justyna Adamczewska, a najlepszą bramkarką turnieju Natalia Nowak. Dziękujemy kibicom za przybycie, a już w dniach 05-07.05.2023 r, w Zabrzu będziemy walczyły o awans do najlepszej czwórki w kraju. Trzymajcie za nas kciuki-  liczymy na głośny doping, który niesie się po całej hali.