Cykliczność Natury-dzieje się!

Wiosna zawitała do nas na dobre, więc po zimowej przerwie ruszyła dynamicznie druga część projektu „Cykliczność Natury…” realizowanego we współpracy z Centrum Edukacji Gerontologicznej. Spotkania projektowe odbywają się najczęściej w pracowniach  pałacu w Krzyżowej, ale także w świebodzickich Klubach Seniora.

Pierwsze w tym sezonie spotkanie w Krzyżowej poświęcono omówieniu planowanych działań aż do zakończenia projektu we wrześniu 2023.

W tygodniu poprzedzającym Wielkanoc odbyły się warsztaty, podczas których wraz z grupą naszych uczniów przygotowaliśmy świąteczne stroiki, które można było potem podarować zaprzyjaźnionym seniorom z sąsiedztwa w ramach akcji „Dzielenie się”.

Podczas kolejnego spotkania w pracowniach w Krzyżowej tworzyliśmy własne fitobiografie z najlepszych wspomnień związanych  z kontaktem z naturą. Dzięki pani Oldze Oskierko dowiedzieliśmy się na czym polega hortiterapia, a także nauczyliśmy się odróżniać rośliny trujące od jadalnych wśród tych, które rosną dziko tuż obok nas. Na koniec wszyscy zostali obdarowani doniczkami kolorowych bratków.

We wtorek 9 maja przygotowywaliśmy pomysły na piknik w Krzyżowej, który odbędzie się w dniu 20 maja, a w ostatni czwartek 11 maja znów „grzebaliśmy” w ziemi tworząc zielone miniogródki w szklanych doniczkach, które potem- zgodnie z tradycją – zabraliśmy do domu.  Tak to już jest w tym pięknym projekcie, że po każdych warsztatach zostaje w naszym życiu jakiś trwały zielony ślad.

Zapraszamy serdecznie młodzież na kolejne spotkania w maju i czerwcu.