Mamy brązowy medal MPJMK !

Tekst: Justyna Adamczewska

W dniach 19-20.05.2023 r. odbyły się finały Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. Wyruszyłyśmy w daleką drogę do Radomia, aby ukoronować długi sezon.

W piątek zmierzyłyśmy się z gospodyniami ostatniego etapu. W mecz weszłyśmy bardzo dobrze, lecz po krótkiej chwili dopadła nas nieograniczona niemoc i zaczęłyśmy tracić wyrobioną przewagę. To radomianki narzuciły nam warunki gry i niestety przegrałyśmy spotkanie wynikiem 31:23.

W sobotę o godzinie 12:00 musiałyśmy z podniesioną głową stanąć naprzeciw drużyny z MTS Kwidzyn i walczyć o brąz. Po rozmowie z trenerką, zdeterminowane i zmotywowane weszłyśmy na boisko i  zaczęłyśmy walkę o medal. To był zupełnie inny mecz w naszym wykonaniu niż poprzedniego dnia. O żadnej niemocy nie było mowy, a piłka „chodziła tak, jak my chciałyśmy” i  wykonałyśmy zadanie na 100 procent.

Zwyciężyłyśmy to spotkanie dobrym wynikiem 30:24. Zostałyśmy brązowymi medalistkami Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych Kobiet w sezonie 2022/2023. Do najlepszej siódemki turnieju została wybrana Patrycja Barna , a królową strzelczyń turnieju  została Martyna Szczepanik.

Jak zawsze nie zabrakło licznie przybyłych rodziców i cudownych kibiców, by mocno za nas trzymać kciuki. Dziękujemy za wsparcie i wspólne emocje przeżywane przez cały sezon.Warto było ciężko pracować i walczyć, żeby móc teraz cieszyć się medalem.