Projekt „Wokulski na prezydenta Warszawy”

Czerwcowe lekcje w liceum odbiegają często od tradycyjnych, bowiem to właśnie wtedy odbywają się finały projektów edukacyjnych. Tym razem drugoklasiści zaprezentowali kampanię wyborczą bohatera „Lalki” – Stanisława Wokulskiego- na prezydenta Warszawy. Zadaniem zespołów uczniów było przygotowanie plakatów promujących kandydata, sloganów, ulotek programowych, wykonanie piosenki, a wszystko to skomponowane było w zgrabnym wiecu wyborczym. Te same zespoły też miały za zadanie przygotowanie antykampanii.

Projekt miał na celu ugruntowanie wiedzy o lekturze, integrację uczniów, dobrą zabawę, ćwiczenie umiejętności występów publicznych, radzenia sobie z tremą, pracy w zespole i inne tzw. kompetencje „miękkie”. Miał też uświadomić uczniom możliwości i potęgę słowa i obrazu, nauczyć świadomie uczestniczyć w życiu publicznym, odróżniać perswazję od manipulacji.

W rezultacie obejrzeliśmy 9 kampanii wyborczych- zróżnicowanych, błyskotliwych, interesujących. Uczniowie udowodnili, że drzemie w nich ogromny potencjał, a na co dzień nieujawniane talenty wokalne, aktorskie czy plastyczne znalazły swoje ujście.

Do widowiskowości projektu przyczynili się nasi przyjaciele z „Szaniawskiego”, dzięki którym Stanisław Wokulski wystąpił w stroju z epoki- surdut, cylinder, laseczka…Było co oglądać. Poniżej seria zdjęć z projektu.