Projekt INTERNATIONAL VILLAGE

O tym jak bardzo ważna jest znajomość języków obcych nikogo nie trzeba przekonywać. Szczególnie pomocna w życiu jest znajomość języka angielskiego i właśnie ten język uczniowie świebodzickiego liceum szlifowali w ubiegłym tygodniu podczas międzynarodowego obozu języka angielskiego na Słowacji.

Projekt INTERNATIONAL VILLAGE, organizowany już od ponad 10 lat, gromadzi uczniów i nauczycieli z całej Europy, a także spoza naszego kontynentu na warsztatach języka angielskiego, które jednoczą młodzież poprzez wspólny cel – naukę języka angielskiego. Ale jest też drugi wymiar takiego spotkania – młodzi ludzie z różnych kultur dowiadują się, że tak naprawdę nie dzieli ich nic, wszyscy mamy te same marzenia, ambicje, obawy, nadzieje, a powszechna znajomość języka angielskiego pomaga to dostrzec.

Osiemnastu uczniów świebodzickiego LO spędziło prawie tydzień w malowniczym zakątku Słowacji – Lubovnanskie Kupele niedaleko Starej Lubovnej, gdzie poprzez intensywną interakcję z uczniami z 5 krajów Europy mogli sprawdzić, czy ich znajomość języka angielskiego jest efektywna. Dzięki Alfiemu, Chloe, Sarze i Donnelowi – wspaniałym SUPER TEACHERS z Wielkiej Brytanii, Australii i Zanzibaru uczniowie z Polski, Słowacji, Czech, Holandii i Hiszpanii spędzili niezapomniane chwile i poznali nowych przyjaciół.

Jechaliśmy na Słowację mając nadzieję na wspaniałe przeżycia i …. nie zawiedliśmy się! Najlepszym tego dowodem jest to, że każdy z uczestników chce wrócić na kolejną edycję INTERNATIONAL VILLAGE  za rok. Zapraszamy na chwilę wspomnień