Finał konkursu „Moja Fanaberia Teatralna”

Jednym z elementów projektu edukacyjno-artystycznego „Teatr w szkole, szkoła w teatrze” jest konkurs „Moja Fanaberia Teatralna”. Stanowi on formę podsumowania edukacji teatralnej, która jest jedną z mocnych stron naszej szkoły. Jego nazwa pochodzi od nieistniejącego już, niestety, ogólnopolskiego, a czasem i międzynarodowego festiwalu „Fanaberie Teatralne”, który odbywał się rokrocznie w „Dramatycznym”. W tej formule konkurs odbywa się po raz siedemnasty.

W tym sezonie uczniowie obejrzeli wszystkie sztuki repertuarowe grane w naszym zaprzyjaźnionym teatrze), zakupili 384 bilety ambasadorskie w bardzo preferencyjnych cenach, otrzymali 30 bezpłatnych wejściówek, spotykali się po spektaklach z reżyserami i aktorami, m.in. „Antygony”,”Pani Bovary” i „Daisy”, z pedagożką teatru – panią Renatą Ambrożak, która również  poprowadziła zajęcia w liceum, będące formą pospektaklowych  spotkań po obejrzeniu sztuk. Warto wspomnieć, że zwiedzaliśmy też budynek teatru, wszystkie jego pracownie, byliśmy na wszystkich premierach, gościliśmy na premierze monodramu Olgi Sargalskiej, aktorki „Trzeciego Teatru” i naszej maturzystki, pt. „Niedotyk”.

Prace literackie i plastyczne, będące pokłosiem tych przeżyć oraz teatralnych wzruszeń i namysłów, zachwytów i zadziwień, prezentowały w tym roku wysoki poziom estetycznym i merytoryczny. Jury postanowiło jednak postawić na pomysłowość i oryginalność plakatów. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 8 recenzji i 19 plakatów. Rada Rodziców ufundowała nagrody książkowe, a Dyrekcja Teatru zaproszenia na wybrany spektakl i torbę teatralnych gadżetów- za co serdecznie dziękujemy!

Pokonkursową wystawę plakatów można obejrzeć w holu naszej szkoły.

A oto wyniki:

  1. miejsce exequo: Anna Karpińska z kl. 2b, Natalia Kuczyńska z kl.1c
  2. miejsce: Justyna Adamczewska z kl. 2b

Wyróżnienia: Natalia Świderska z kl. 2b, Kamila Dominik z kl. 2a, Martyna Karczmarz z kl.1c

Uczniom i ich Rodzicom, którzy wybrali się w tym roku do teatru – dziękuję, uczestnikom konkursu i nagrodzonym – serdecznie gratuluję, a wszystkich niezmiennie – ZAPRASZAM DO TEATRU-

Ambasadorka „Teatru Dramatycznego” – Ewa Grochowska