„Tego się nie zapomni, tego nie zatrze czas…”

24 września 2023 r. w pałacu w Krzyżowej odbyła się wystawa zdjęć pt. „W ogrodzie jesieni życia”, zorganizowana przez fundację „Centrum Edukacji Gerontologicznej” i Fundację Krzyżowa. To międzypokoleniowe wydarzenie stanowiło podsumowanie dwuletniego projektu Cykliczność Natury,  którego celem było m. in. wspólne spędzenie czasu z seniorami, wykorzystanie hortiterapii w pracy ze starszymi osobami,  dzielenie się doświadczeniem oraz przełamanie stereotypów na temat jesieni zycia.  Fotografie przedstawiające seniorów z „Klubu Seniora w Świebodzicach” i młodych wolontariuszy z projektu można było zobaczyć na sztalugach ozdobionych elementami florystycznymi. Te piękne portrety, ujęte w kadrze aparatu, były bardzo wzruszające,  i skłaniały do wielu refleksji na temat różnych odcieni jesieni życia. Po przemówieniach organizatorek – Olgi Oskierko i Marty Prucnal z CEG oraz Agnieszki Duduś z Fundacji Krzyżowa, które przypomniały ideę projektu,  nastąpiło wzniesieniu toastu, a potem przeszliśmy do sali balowej, gdzie odbyła się szalona potańcówka z muzyką graną na żywo, w wykonaniu fantastycznych muzyków wrocławskiego zespołu „Scena po regałem”.

Dopełnieniem uroczystości było wręczenie drobnych upominków najbardziej zaangażowanym wolontariuszom, w tym przedstawicielom naszej szkoły – Dominice Sielewicz, Amelii Byrze z kl.IV B oraz opiekunowi, pani G. Łupkowskiej –  a także wspólne zdjęcie wszystkich organizacji i stowarzyszeń z projektu.

Wernisaż „W ogrodzie jesieni życia” był pięknym i niezwykłym wydarzeniem, które zapamiętamy na długo, a udział w projekcie – cennym doświadczeniem na przyszłość.

D. Sielewicz