Dzień Zdrowia Psychicznego

We wtorek, 10 października 2023 roku, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Zdrowia Psychicznego. To święto obchodzone jest na całym świecie, a tegoroczne przebiegało pod uniwersalnym hasłem: Zdrowie psychiczne jest powszechnym prawem człowieka. W naszym liceum był to tak zwany dzień bez pytania, czas na pracę w grupach i projekty. Część z nas miała na sobie elementy garderoby w kolorze fioletowym, który jest barwą tego dnia. W ramach akcji psychoedukacyjnej p. dyrektor, p. pedagog oraz p. psycholog odwiedziły każdą z klas, nauczycieli i pracowników szkoły z koszami słodkości i dobrych, wspierających myśli, przypominając w ten symboliczny sposób, by dbać o swoje zdrowie mentalne i kondycję psychofizyczną.
Zdrowie psychiczne to podstawowe dobro i zasób, zasługuje na naszą uwagę cały czas, nie od święta! Nie obawiajmy się korzystać z pomocy