Liceum w teatrze – teatr w liceum – jesienna odsłona

W czwartkowe popołudnie w świebodzickim LO gościła pani pedgagożka teatru- Renata Ambrożak, która przyjęła nasze zaproszenie, by przeprowadzić zajęcia w ramach projektu „Teatr pod lupą”, który wystartował w nowym sezonie teatralnym (obok innych: „Nic nie dzieje nie przypadkiem”, „Opowiadaj mi”, „Teatr niewidzialny”).

Po obejrzeniu w niedzielę sztuki „Frankenstein” w czterdziestoosobowej grupie, wybrana klasa humanistyczna, w ramach zajęć edukacji teatralnej, wysłuchała szeregu podpowiedzi interpretacyjnych i tropów odczytania niełatwego dla młodych ludzi spektaklu. Pani pedagog zapoznała nas z niuansami interpretacji  znanego motywu monstrum powołanego do życia przez doktora Frankensteina,  intencjami, które kierowały twórcami spektaklu, ciekawostkami z jego powstania. Przeprowadziła także mini-warsztaty wokół głównych problemów, które stały się inspiracją do powstania spektaklu i zaprosiła uczniów do kolejnych odwiedzin w Szaniawskim.

To była niezapomniana lekcja, która na skutek ograniczeń czasowych, pozostawiła niedosyt, więc na pewno z panią pedagog spotkamy się jeszcze nie raz, przy okazji następnych wyjazdów do teatru.

Ewa Grochowska- ambasadorka Szaniawskiego