Wycieczka do Krakowa klasy IVa

2 października, klasa 4a pod opieką Państwa Małgorzaty i Marka Orłowskich pojechała do Krakowa na trzydniową wycieczkę klasową.

Pierwszy dzień został poświęcony na integrację i wstępne zwiedzanie miasta.

Następnego dnia uczniowie tym razem już z przewodnikiem zwiedzili słynną dzielnicę żydowską- Kazimierz i zostali zapoznani z niezwykłą historią tego miejsca. Kolejnym punktem wycieczki była Bazylika Św. Michała Archanioła i św. Stanisława potocznie zwana kościołem „Na Skałce”. Nie ominęła nas również wizyta w kościele pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej klasztoru Augustianów, gdzie przewodnik opowiedział nam o ciekawostkach związanych z tym miejscem. Kolejnym punktem zwiedzania był Wawel i spacer po jego dziedzińcu. Zwiedziliśmy też krypty kościelne katedry wawelskiej, w których spoczywają szczątki polskich królów i sławnych poetów. Weszliśmy także na szczyt wieży, na której znajduje się Dzwon Zygmunta Pod koniec dnia odwiedziliśmy kościół Mariacki, w którym mogliśmy podziwiać ołtarz Wita Stwosza oddany do zwiedzania po 7- letniej renowacji.

Kolejny i ostatni dzień był poświęcony indywidualnemu zwiedzaniu. Wielu z nas zwiedziło Muzeum Armii Krajowej, gdzie mieliśmy zaszczyt poznać Pana Edmunda Heila – syna działacza AK.

Wycieczka na zawsze pozostanie w naszej pamięci, tym bardziej, że towarzyszyła nam piękna pogoda i wspaniały nastrój.