Święto Niepodległości w naszej szkole

W dniu 10 listopada Liceum Ogólnokształcące w Świebodzicach wzięło udział w akcji „Niepodległa dla hymnu”. Uczniowie szkoły zgromadzeni w holu odśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

W środę 15 listopada uczniowie klasy 4a i 4b  Szymon Gruchała  oraz Szymon Boniecki reprezentowali nasze Liceum w XXI edycji Powiatowego Konkursu ”Polska znowu wolna” , który odbył się w III Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy.

W tym tygodniu rozstrzygnięty został także konkurs na najładniejszy plakat poświęcony Świętu Niepodległości. Wśród ponad dwudziestu uczestników wyłoniona została pierwsza trójka. Konkurs wygrała uczennica klasy 2b Maria Kobzar, drugie miejsce uzyskali uczniowie klasy 1c Magdalena Biała oraz Szymon Cybulski, tworząc wspólnie plakat. Miejsce czwarte zdobyła Martyna Karczmarz reprezentująca klasę 2c.