Otrzęsiny klas pierwszych

Otrzęsiny klas pierwszych to już tradycja naszej szkoły. W tym roku szkolnym impreza ta odbyła się w czwartek, 23 listopada 2023 r., a organizatorem była klasa 3a, która w niesamowity sposób połączyła zdrową rywalizację z dobrą zabawą.
Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor wręczeniem stypendium Prezesa Rady Ministrów najlepszej uczennicy naszej szkoły – Julii Drohomireckiej z klasy 3a.
Po części oficjalnej nadszedł czas na dobrą zabawę. Na uczniów klas pierwszych czekały niełatwe zadania. Każda konkurencja wymagała od uczestników kreatywności oraz różnych umiejętności i była oceniana przez komisję składająca się z nauczycieli i uczniów. Jury w pierwszej kolejności oceniało wystrój korytarzy. Zwracało uwagę przede wszystkim na to, czy dekoracje były zgodne z tematem oraz estetykę. Następną konkurencją, która stanowiła nie lada wyzwanie, była prezentacja układu tanecznego. W pierwszej kolejności mogliśmy obejrzeć klasę 1a, która przygotowała występ pochodzący ze słynnego serialu „High school musical”. Zaraz po nich wystąpiła klasa 1b, która swój taniec wzorowała na grupie Y.M.C.A. oraz zaczerpnęła pomysły z gotowego układu innej grupy tanecznej. Na samym końcu swój układ zatańczyła dla nas 1c, której motywem przewodnim była piosenka z bajki „Vaiana. Skarb oceanu”. Swoją inspirację także zaczerpnęli z gotowego układu pochodzącego z gry just dance. Kolejne konkurencje związane były z degustacją mikstur o różnych smakach. Nie mogło także obejść się bez jedzenia. W tym zadaniu liczyła się zwinność i pomysłowość. Reprezentanci musieli jak najszybciej zjeść pączka, który powieszony był na lince. Ostatnim wyzwaniem była joga. Tu liczyła się zręczność i równowaga. Poszczególne pary uczniów musiały jak najszybciej i najdokładniej odwzorować pozycję z jogi, która była wyświetlana na ekranie. Walka była zażarta, a emocje towarzyszące kibicom wzrastały z kolejnymi trudniejszymi do odwzorowania pozami. Pierwsze miejsce zajęła klasa 1b, drugie 1a, trzecie 1c.
Po tym chrzcie bojowym wszyscy pierwszoklasiści są już pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.