Wyróżnienia za wolontariat

W dniu 13 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się piękna i wzruszająca uroczystość. Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza Burmistrz Miasta Świebodzice, pan Paweł Ozga, uhonorował dyplomami świebodzickich wolontariuszy, którzy w ciągu całego roku nieśli bezinteresowną pomoc wszystkim potrzebującym. Wielkie brawa otrzymały od
zgromadzonych 2 wspaniałe osoby: najstarsza, 93-letnia świebodzicka wolontariuszka, pani Danuta Majerowicz-Różycka, która pomaga od lat w Domu Pomocy Społecznej oraz Waldemar Górecki, Honorowy Wolontariusz Roku, który mimo własnej niepełnosprawności z wielkim poświęceniem troszczy się o dobro innych.

Wśród 119 nagrodzonych znalazła się także grupa uczniów naszego LO, wraz z opiekunem, p. Grażyną Łupkowską, nominowana przez Centrum Edukacji Gerontologicznej, z którym współpracujemy od 2 lat. Nagrodzeni uczniowie wspierali seniorów z Pełcznicy w pracach ogrodowych.

Okolicznościowe dyplomy otrzymali:
Dominika Sielewicz i Amelia Byra z kl. IV B oraz Oliwia Jankowska, Maria Kobzar, Julia Łaba, Stanisław Gul, Eryk Kurdzielewicz, Maksymlian Makuchowski i Michał Winiarz z kl. II B.
Dyplomy i podziękowania za wolontariat otrzymały ponadto: Elżbieta Chlebowska z kl. IV
A działająca aktywnie w harcerskim szczepie IMAGO, Karolina Grzebna z kl. III A za akcję Szlachetna Paczka oraz Natalia Świderska z kl. III B za pracę w w WOŚP.

Wszystkim wolontariuszom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka.