Mistrzostwa Polski Juniorek

Od piątku 12.01.2024 rozpoczęłyśmy zmagania w Mistrzostwach Polski Juniorek. 1/16 tych zawodów odbyła się w naszej hali w Świebodzicach. Oba mecze z rywalkami ze „Zgody Rudy Śląskiej” i „Bukowsko-Dopiewskiego KPR” wygrałyśmy, tym samym zapewniając sobie awans do 1/8 finałów. Przy własnej publiczności i na własnym parkiecie nie ustępowałyśmy naszym rywalkom ani na chwilę. MVP turnieju została wybrana Patrycja Barna.

Do Radomia na 1/8 finałów pojechałyśmy w miniony weekend. Na tym etapie drużyny są już mocniejsze i zmagania znacznie trudniejsze.

W piątek rozegrałyśmy mecz z „KPR Ruch Chorzów”, wygrywając zdecydowanie wynikiem 36:18. 1/3 zadania wykonana. Na drugi dzień bardzo zmotywowane pojechałyśmy na halę, licząc się z tym, że sobotnia wygrana da nam awans do ¼ finałów. Mecz z AZS AWF Warszawa od początku rozgrywał się pod nasze dyktando. Rywalki nie mogły przebić się przez naszą obronę, a celne rzuty dały nam kolejną wygraną i upragniony awans (37:30).

W niedzielę, pomimo już „spokojniejszych głów”, nasze nastawienie do gry było poważne i przystąpiłyśmy do niej w pełnym skupieniu. Grałyśmy z bardzo dobrze nam znanym rywalem „PreZero Apr Radom”. Stanęłyśmy naprzeciw siebie jako dwie bardzo dobre drużyny. Gwizdek sędziego rozpoczął zaciętą rywalizację. Na początku to radomianki mocno „bombardowały” naszą bramkę. Szybko wzięłyśmy się do pracy, bo naszym celem mimo wcześniejszego awansu, było wygrać ten mecz i rozegrać 1/4 finału w Świebodzicach. W 18 minucie wyszłyśmy na jednobramkowe prowadzenie. Dało to nam dużą motywację i do szatni zeszłyśmy w dobrych nastrojach. W drugiej połowie nie dałyśmy sobie odebrać prowadzenia, a wręcz powiększyłyśmy naszą przewagę.

Mecz zakończył się wynikiem 33:27. Ela Chlebowska została wybrana najlepszą bramkarką turnieju, a Justyna Adamczewska MVP.

W dniach 9. – 11.02.2024 zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na ćwierćfinały Mistrzostw Polski Juniorek na halę OSiR w Świebodzicach.