Rozbudzanie teatralnej pasji- warsztaty aktorskie z Kamilem Czubalą

19. lutego humaniści z klasy 1a mieli niepowtarzalną okazję doświadczyć magii teatru podczas warsztatów aktorskich prowadzonych przez utalentowanego aktora, reżysera i absolwenta naszej szkoły – Kamila Czubalę.

Całodniowe wydarzenie miało na celu aktywizację uczestników, integrowanie grupy oraz pobudzanie wyobraźni poprzez różnorodne ćwiczenia i zabawy teatralne. Kamil Czubala, będący doświadczonym praktykiem sceny, zabrał uczestników w podróż przez tajniki aktorstwa, dzieląc się swoimi doświadczeniami i inspiracjami.

Warsztaty rozpoczęły się od serii dynamicznych gier aktorskich, które miały na celu rozbudzenie energii oraz pierwszych przełamanie barier wśród uczestników. „Teatr to przede wszystkim współpraca i otwarcie na innych” – podkreślał Kamil Czubała, zwracając uwagę na istotę wspólnego działania w teatrze.

Kolejnym etapem zajęć były ćwiczenia skupiające się na improwizacji. Uczestnicy zostali zachęceni do spontanicznego reagowania na sytuacje, co miało rozwijać ich kreatywność, zdolności komunikacyjne oraz umiejętność radzenia sobie z niespodziewanymi wyzwaniami scenicznymi. Pod okiem doświadczonego prowadzącego młodzi aktorzy eksplorowali różne aspekty wyrazu ciała, mimiki i roli dźwięku, poszerzając tym samym swoje umiejętności scenicznego wyrażania emocji.

Jednym z kluczowych elementów warsztatów była również praca nad tekstem. Kamil Czubała dzielił się swoją wiedzą na temat interpretacji roli, analizy tekstu oraz budowania charakteru postaci. Uczestnicy mieli okazję zgłębić tajniki aktorskiego rzemiosła, odkrywając, jakie subtelności kryją się za udanym przedstawieniem.

W trakcie warsztatów nie brakowało także momentów refleksji i rozmów na temat teatru jako sztuki oraz roli aktora w społeczeństwie. Kamil Czubała dzielił się nie tylko technicznymi aspektami aktorstwa, ale również swoją pasją i miłością do teatru jako formy wyrazu artystycznego, zdolnej do poruszenia, zaskoczenia i zainspirowania widza.

Warsztaty z Kamilem Czubalą okazały się nie tylko fantastyczną okazją do nauki sztuki aktorskiej, ale także niezapomnianym doświadczeniem, które z pewnością pozostawi ślad w sercach młodych adeptów teatru.

W ten sposób Liceum Ogólnokształcące w Świebodzicach potwierdza swoją misję kształcenia nie tylko umysłów, ale również serc i dusz, dając uczniom szansę rozwijania pasji i talentów w różnych dziedzinach sztuki. Warsztaty z Kamilem Czubalą z pewnością stanowiły niezwykłe wydarzenie w szkolnym kalendarzu, pozostawiając nie tylko wiedzę teatralną, ale także inspirację do dalszego odkrywania świata sztuki aktorskiej.