Gala Mistrzyń Polski

W poniedziałek, 4 marca mieliśmy wielką przyjemność gościć i uhonorować drużynę piłkarek ręcznych, które 24 lutego 2024r. wywalczyły Mistrzostwo Polski Juniorek. To pierwsza drużyna z Powiatu Świdnickiego i pierwsza z Dolnego Śląska, która sięgnęła po to najwyższe trofeum, a przy tym od 2021 roku jest uczestnikiem Mistrzostw Polski, zdobywając dwukrotnie trzecie miejsce- w 2022 i 2023r. Na co dzień zawodniczki trenują w klubie MKS Victoria Świebodzice i jednocześnie uczą się w naszym liceum.

W uroczystej gali wziął udział pan Piotr Fedorowicz- Starosta Świdnicki, rodzice piłkarek, nauczyciele i uczniowie.  Najlepszą drużynę w Polsce tworzą: Elżbieta Chlebowska, Gabriela Leśniańska, Natalia Nowak , Justyna Adamczewska, Natalia Łasińska, Wiktoria Nadrowska, Marika Szulc, Julia Wlazło, Zuzanna Dydek, Lena Kalafut, Hanna Paczyńska, Kinga Tkacz, Natalia Wąs, Valeriia Beliak, Patrycja Barna, Martyna Szczepanik, pani Dominika Daszkiewicz – Kwadrans trenerka drużyny, pani Martyna Wołoch trenerka juniorek młodszych i pani Agata Kalafut Prezes Klubu MKS Victoria Świebodzice. Na uroczystości zabrakło Martyny Szczepanik i Patrycji Barnej – zawodniczki biorą udział w zgrupowaniu kadry Polski.                                                                                                                                                                   Drużyna, Panie trenerki i Pani Prezes, waleczne i bezkompromisowe podczas zmagań sportowych, nie kryły wzruszenia przy owacjach na stojąco społeczności zgromadzonej w sali gimnastycznej naszej szkoły. Z przyjemnością obejrzeliśmy prezentację „Droga do sukcesu”,  przygotowaną przez Maję Romanów z klasy 2a. Pani Dominka Daszkiewicz – Kwadrans,  pani prezes Agata Kalafut i Natalia Nowak w imieniu zawodniczek w pięknych słowach podziękowały nauczycielom za wyrozumiałość i pomoc dla naszych uczennic.

Spektakularny sukces drużyny podkreślił Starosta Świdnicki pan Piotr Fedorowicz.  Zwracając się do zawodniczek, do pani Prezes Agaty Kalafut, a szczególnie do pani trenerki Dominiki Daszkiewicz – Kwadrans, podkreślił, ile pracy, wyrzeczeń i konsekwencji wymaga sport, ale determinacja prowadzi do sukcesu. Pan starosta wręczył zawodniczkom upominki i nagrody finansowe za zdobycie Mistrzostwa Polski. Pani dyrektor Dorota Ciołek pogratulowała Victoriankom ich sukcesów i wręczyła zawodniczkom upominki w imieniu społeczności szkolnej.

Warto dodać, że kolejna drużyna Victorianek – juniorki młodsze już wywalczyła tytuł Mistrzyń Dolnego Śląska i rozpoczyna walkę w Mistrzostwach Polski i to również nasze uczennice. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Gratulujemy naszym Mistrzyniom, życzymy dalszych sukcesów!