Świętowanie Teatru w świebodzickim LO: Inspirujące wydarzenie z klasą 3b na czele

W ostatnią środę przed świętami w świebodzickim LO panowała niezwykła atmosfera, gdy uczniowie, na czele z klasą 3b, zorganizowali obchody Międzynarodowego Dnia Teatru. To wyjątkowe wydarzenie było hołdem dla sztuki teatralnej, a jednocześnie okazją do podziękowania wszystkim zaangażowanym w życie teatru, zarówno na szkolnym, jak i lokalnym poziomie.

Impreza rozpoczęła się od piątkowej premiery sztuki pt. „POKÓJ Z WIDOKIEM NA WOJNĘ. 12 lekcji na temat wojny”. Spektakl ten, pełen głębokich przesłań i emocji, stanowił niezwykłe doświadczenie dla uczestników. Warto podkreślić, że zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu zostało rozszerzone na całą społeczność szkolną, co przyczyni się do większego zaangażowania uczniów w tematykę teatralną.

Przygotowania do obchodów nie ograniczały się jednak tylko do samego spektaklu. Szkoła została udekorowana okolicznościowymi plakatami wykonanymi przez utalentowaną Annę Karpińską, która z wielkim zaangażowaniem wyraziła swoją pasję do sztuki wizualnej. Plakaty te stanowiły nie tylko ozdobę szkoły, ale również inspirację dla innych uczniów.

Niezwykle ważnym elementem obchodów było także przygotowanie przez uczniów plakatów przedstawiających spektakle, które mieli okazję obejrzeć w zaprzyjaźnionym Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu. Również sami uczniowie podjęli się wykonania teatralnych masek, które dodatkowo ubarwiły przestrzeń szkolną.

Podczas Dnia Teatru wszyscy uczniowie przystąpili do napisania wielkiego testu wiedzy o teatrze, co stanowiło nie tylko wyzwanie, ale również okazję do pogłębienia swojej pasji i zainteresowań.

Nie można zapomnieć również o wyjątkowej delegacji uczniów, która wraz z ambasadorką teatru, Ewą Grochowską, udała się do Teatru Dramatycznego, aby spotkać się z jego pracownikami. Spotkanie z panią dyrektor Danutą Marosz, panią pedagog teatru Renatą Ambrożak oraz osobami odpowiedzialnymi za kontakt z widzami było nie tylko okazją do podziękowania za ich pracę, ale także do inspirujących rozmów.

Całe wydarzenie było nie tylko świętem teatru, ale również doskonałą okazją do integracji społeczności szkolnej oraz do podkreślenia znaczenia sztuki w życiu każdego z nas.

Zwycięzcą testu został uczeń klasy 3A- Damian Wojnar. Otrzymał największą ilość punktów. Serdecznie gratuluję sukcesu.

I tradycyjnie- zapraszam do teatru- Ewa Grochowska