Drzwi otwarte LO w Świebodzicach- magiczna przygoda w konwencji Harrego Pottera

W magicznym klimacie, który z pewnością wywołał uśmiech na twarzach uczestników, odbyły się drzwi otwarte Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach. Wydarzenie to, inspirowane światem Harrego Pottera, nie tylko przyciągnęło uwagę przyszłych uczniów, ale również otworzyło przed nimi bramy do fascynującego świata nauki i odkryć.

Społeczność naszej szkoły postanowiła zorganizować ten dzień w niecodzienny sposób, zapraszając uczniów klas ósmych ze świebodzickich i okolicznych szkół podstawowych do aktywnego udziału w wielu różnorodnych działaniach. Inspiracją do tego nietypowego wydarzenia było uniwersum stworzone przez J.K. Rowling, które fascynuje i inspiruje miliony czytelników na całym świecie.

Przybyli uczniowie mieli okazję zwiedzić szkołę w towarzystwie starszych kolegów i koleżanek, którzy wcielili się w role czarodziejów i czarodziejek z Hogwartu. Cała szkoła zamieniła się w magiczny LOgwart, gdzie gości przywitały nie tylko ciekawe prezentacje z różnych przedmiotów szkolnych, ale także quizy tematyczne związane z sagą o młodym czarodzieju, czy naszą szkołą. Atmosfera była niesamowita – szklane kule, zaczarowane miotły, różdżki, peleryny i dziesiątki innych rekwizytów, przygotowanych przez licealistów, sprawiły, że uczestnicy poczuli się, jakby przenieśli się do magicznego świata.

Prawdziwym zaskoczeniem dla uczestników było spotkanie z profesorami, którzy nie tylko nauczyli ich kilku magicznych sztuczek, ale także do złudzenia przypominali postaci z tej i innych ulubionych bajek. Dzięki staraniom organizatorów każdy mógł poczuć się jak przyszły uczeń Hogwartu.

Drzwi otwarte w LO były nie tylko okazją do poznania oferty edukacyjnej szkoły, ale także do przeżycia niezapomnianej przygody w magicznej scenerii. Dla wielu uczniów szkół podstawowych, ale i dla licealistów, był to dzień pełen emocji i radości, który na długo pozostanie w ich pamięci. Przyjemnie było spotkać się z młodszymi kolegami i opowiedzieć im w niecodzienny sposób o swojej szkole.

Mamy nadzieję, że po piątkowych odwiedzinach w świebodzickim LO nasze hasło promocyjne „Przyjdź. Zobacz. Zostań” zadziała niczym magiczne zaklęcie i będzie skutkować kontynuowaniem edukacji właśnie tutaj.