Natalia Świderska triumfuje w powiatowym konkursie literackim „Lir rodzaj różny”

15 kwietnia 2024 roku w auli III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy odbyła się uroczystość rozdania nagród w powiatowym konkursie literackim „Lir rodzaj różny”. Była to niezwykle piękna i wzruszająca chwila, kiedy młodzi twórcy zgromadzili się, by celebrować sztukę słowa i uhonorować wyjątkowe talenty.

Tegoroczna edycja konkursu była szczególna, bowiem obchodzono 25. rocznicę jego istnienia. Pomysłodawczynią tej literackiej uczty jest Aleksandra Kulak- niespokojny duch polonistyki świdnickiej, która z pasją i zaangażowaniem przez lata kształci młodych adeptów literatury.

Wśród laureatów tegorocznej edycji znalazła się uczennica LO w Świebodzicach, Natalia Świderska. Jej wiersze poruszyły jury swoją głębią, oryginalnością i wrażliwością na piękno języka, a nagroda jest wyrazem uznania dla jej talentu i pracy.

Uroczystość była nie tylko okazją do uhonorowania zwycięzców, ale także do prezentacji programu artystycznego, który był zainspirowany poezją Wisławy Szymborskiej. Młodzież z wielkim zaangażowaniem przygotowała widowisko, które poruszyło serca zgromadzonych gości. Scenografia, utrzymana w konwencji obrazów P. Picassa, oraz akompaniament fortepianowy dopełniły niezwykłą atmosferę.

Podczas ceremonii Natalia Świderska odebrała nie tylko dyplom, ale także nagrody książkowe, które stanowią nieocenioną skarbnicę wiedzy i inspiracji dla młodego literata. Ponadto wiersze Natalii i innych utalentowanych uczestników konkursu ukazały się w okolicznościowym wydawnictwie, co stanowi dodatkową nagrodę i zachętę do dalszej pracy nad własnym warsztatem literackim.

Powiatowy konkurs literacki „Lir rodzaj różny” to nie tylko wydarzenie kulturalne o charakterze lokalnym, ale również platforma, która promuje literaturę, kreatywność i talent młodych ludzi. To miejsce, gdzie marzenia o pisarskiej karierze nabierają kształtu. Dzięki zaangażowaniu organizatorów i talentowi uczestników konkurs od lat cieszy się uznaniem i popularnością wśród miłośników literatury w powiecie świdnickim.