Trzeci raz

Po raz trzeci nasze dziewczyny zdobyły tytuł Mistrza Dolnego Śląska w piłce ręcznej!!!

Droga do zdobycia tego tytułu rozpoczęła się 18 marca w powiatowych rozgrywkach, których byliśmy organizatorem. Uczestniczyły cztery szkolne drużyny: I LO Świdnica, II LO Świdnica, Zespół Szkół Nr 1 ze Świdnicy i my – LO Świebodzice. Po wygraniu tego etapu także w naszej hali OSiRu, 10 kwietnia odbył się finał strefy wałbrzyskiej. W tych rozgrywkach wzięły udział następujące szkoły: I LO Dzierżoniów, IV LO z Wałbrzycha i LO Świebodzice. Najwięcej wysiłku dziewczyny musiały włożyć w meczu z  Dzierżoniowem. Oczywiście zostaliśmy mistrzem strefy wałbrzyskiej.

W dniu 24 kwietnia w Lubinie odbył się finał wojewódzki. W tych zawodach wzięły udział cztery drużyny: SMS Lubin, DZS Karpacz, IX LO z Wrocławia i LO Świebodzice. Rozgrywki rozegrano systemem pucharowym. W pierwszym meczu wylosowaliśmy szkołę z Lubina, z którą udało nam się wygrać. Tak naprawdę ten mecz półfinałowy powinien być finałem!!! W finale zagraliśmy ze szkołą z Karpacza, z którą wygraliśmy bez większego problemu.

Naszym dziewczynom należą się ogromne podziękowania i gratulacje za walkę i fantastyczną grę na wszystkich poziomach rozgrywek!!!

Oto skład naszej drużyny: Justyna Adamczewska, Lena Kalafut, Hanna Paczyńska, Lena Pawlak, Natalia Wąs, Patrycja Barna, Valeriia Bieliak, Natalia Łasińska, Wiktoria Nadrowska, Martyna Szczepanik, Marika Szulc, Julia Wlazło, Gabriela Leśniańska, Natalia Nowak, Elżbieta Chlebowska i Emilia Bącal.

Szczególne podziękowania należą się kibicom z naszej szkoły, którzy zrobili fantastyczny doping. Użycie dwóch  bębnów i przyśpiewek, to jak prawdziwy kibicowski „kocioł”!!! Szacun!!!