III miejsce Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Świebodzicach w szóstej edycji ogólnopolskiego konkursu filmowego upowszechniającego zasady savoir-vivre’u „Od ignoranta do eleganta”

W tym roku szkolnym po raz pierwszy drużyna ze świebodzickiego LO wzięła udział w ogólnopolskim konkursie filmowym upowszechniającym zasady savoir-vivre’u „Od ignoranta do eleganta” i zajęła III miejsce. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie, a tegoroczna, już szósta, edycja tego prestiżowego konkursu została objęta patronatem honorowym: Ministra Edukacji Narodowej, Łódzkiego Kuratora Oświaty oraz Wójta Gminy Kleszczów. Naszą szkołę, pod opieką pani Ireny Horbaczewskiej,  reprezentowali utalentowani filmowcy z klas maturalnych: Karol Socała, Tomasz Bułat, Jakub Mikus, Wiktoria Pilipionek i Karolina Szwarc.

Dnia 7 czerwca 2018 r. w siedzibie organizatora odbyła się gala podsumowująca VI edycję. Na konkurs wpłynęły prace z całej Polski. Uczniowie mieli za zadanie nakręcić film promujący zasady savoir-vivre’u, koncentrując się na zasadach dobrego wychowania w przestrzeni publicznej. Nasze liceum w kategorii szkoły ponadgimnazjalne znalazło się w doborowym towarzystwie finalistów- szkół  z Koszalina i z Legnicy- i zajęło III miejsce! Profesjonalne Jury doceniło sposób realizacji tematu, pomysłowość, technikę, spójność, humorystyczny walor przedstawianego przez naszych uczniów tematu, jakość dźwięku, grę aktorską, zgodność z wymogami formalnymi.

 

Serdecznie gratulujemy sukcesu naszym utalentowanym uczniom, jesteśmy z Was dumni!

LO w Świebodzicach

Nagrodzony film będzie można obejrzeć w zamieszczonym linku na stronie naszej szkoły