Wycieczka do Włoch

W dniach 1-10 czerwca 2018 roku odbyła się szkolna wycieczka do Włoch z Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach. Wycieczka miała głównie charakter wypoczynkowy, ale nie tylko. Nasi uczniowie aktywnie spędzali czas za granicą. Zgraną grupą leżakowali na plaży lub brali udział w zabawach organizowanych na basenie. Chętnie zwiedzali okolice pieszo, ale również bardziej odległe miasteczka poruszając się miejskimi rowerkami. Uczniowie zwiedzili Rawennę, średniowieczne miasteczko Comacchio, zwanego małą Wenecją. Mogliśmy tam zobaczyć malownicze domy w tradycyjnym stylu architektonicznym.

Natomiast 8 czerwca mieliśmy okazję zwiedzić San Marino, co prawda pogoda nie dopisała, ale warto było zobaczyć przepiękne widoki na zachodnich stokach Monte Tatino, spacerując po trzecim co do wielkości zamku na świecie. Całemu wyjazdowi sprzyjała wspaniała atmosfera, którą zgranie tworzyli uczniowie wraz z opiekunami. Każdego dnia wszyscy korzystali z promieni słońca i jakże pysznego włoskiego jedzenia.

9 czerwca nadszedł czas wyjazdu z pięknego ośrodka Mare E Pineta, ale nie był to koniec naszego zwiedzania. Ostatniego dnia wybraliśmy się do Wenecji, miasta otoczonego Laguną Wenecką wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to miasto kanałów, w którym transport odbywa się drogą wodną lub pieszo. Patronem miasta jest święty Marek, dlatego udaliśmy się na bardzo popularny plac nazwany jego imieniem, by zobaczyć bogato ozdobioną fasadę bazyliki, w której złożone zostały jego relikwie. W mieście spędziliśmy większość dnia, a już wieczorem udaliśmy się do autokaru, by wrócić do domu. Następnego dnia rano byliśmy już w Polsce.

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, lecz tę wycieczkę możemy zaliczyć do najbardziej udanych. Mieliśmy okazję odpocząć, ale również zobaczyć wiele interesujących zabytków oraz miejsc.