Nagrody Starosty Powiatu Świdnickiego dla utalentowanych uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach

Każdego roku najlepsi uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych zostają zauważeni i nagrodzeni. Tym razem uroczystość wręczenia stypendiów Starosty Powiatu Świdnickiego, pana Piotra Federowicza, odbyła się 3 września w Świdnicy. Wśród wyróżnionych było aż 14 uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Świebodzicach, a dwie uczennice, Ola Mazurkiewicz i Karolina Szwarc, otrzymały nagrody dwukrotnie- za najlepszy wynik z egzaminu dojrzałości i osiągnięcia artystyczne. A oto nasi nagrodzeni utalentowani uczniowie:

Ola Mazurkiewicz i Karolina Szwarc – nasze najlepsze maturzystki. Ponadto dziewczyny zajęły I miejsce w finale drugiej edycji drużynowego konkursu filmowego ,,Młodość na drodze”  i III miejsce w drużynowym Ogólnopolskim Konkursie Filmowym ,,Od ignoranta do eleganta”

Tomasz Bułat-  III miejsce w drużynowym Ogólnopolskim Konkursie Filmowym ,,Od ignoranta do eleganta”

 Ewelina Graczyk-  I miejsce w finale drugiej edycji drużynowego konkursu filmowego ,,Młodość na drodze”

Jakub Mikus–  III miejsce w drużynowym Ogólnopolskim Konkursie Filmowym ,,Od ignoranta do eleganta” i I miejsce w finale drugiej edycji drużynowego konkursu filmowego ,,Młodość na drodze”

Hubert Muszyński– I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym ,,Public Speaking Contest”

Wiktoria Pilipionek– I miejsce w finale drugiej edycji drużynowego konkursu filmowego ,,Młodość na drodze”  oraz III miejsce w drużynowym Ogólnopolskim Konkursie Filmowym ,,Od ignoranta do eleganta”

Karol Socała– III miejsce w drużynowym Ogólnopolskim Konkursie Filmowym ,,Od ignoranta do eleganta”

Anastazja Strzępek– laureatka nagrody głównej Grand Prix w Wojewódzkim Konkursie Literackim ,,W kilku strofach o przyjaźni”

Maja Wawrzyniak– laureatka nagrody w swojej grupie wiekowej w  XI Dolnośląskim Przeglądzie Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży

Klaudia Wysoczańska– I miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej oraz III miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Literackiej ,,Papali”

 

Nagrody otrzymali  również nasi sportowcy:

Julia Furtyk – zawodniczka taekwondo, otrzymała powołanie do Kadry Narodowej Polskiej Federacji Taekwondo na lata 2017- 2019; Julka zajęła też I miejsce w walce semicontact, III miejsce układy formalne w Mistrzostwach Dolnego Śląska; w Mistrzostwach Wielkopolski zajęła I miejsce w układach formalnych; International Polish Taekwondo Championships- I miejsce układy formalne, I miejsce walki w formule ciągłej, II miejsce kopnięcia wysokościowe, II miejsce walki w formule ciągłej

Mikołaj Matuszak- to również zawodnik taekwondo; w Mistrzostwach Wielkopolski zajął II miejsce w układach formalnych i II miejsce w walce semicontact; International Polish Taekwondo Championships- III miejsce walki w formule ciągłej i I miejsce układy formalne

Martyna Urbanowska– to zawodniczka klubu siatkarskiego MKS Chełmiec, gra w pierwszym składzie drużyny w dwóch kategoriach ESA Dolnośląska III Liga Kobiet oraz juniorek. Jej osiągnięcia sportowe: wicemistrz Dolnośląskiej III Ligi Kobiet, II miejsce w turnieju półfinałowym oraz III miejsce w finale o awans do II Ligi Kobiet.

 

Nagrodzonym uczniom towarzyszyła dumna z osiągnięć swoich podopiecznych pani dyrektor Dorota Ciołek.

Gratulujemy nagrodzonym uczniom i życzymy im dalszych sukcesów!