LEKCJA ZAMKOWA

9.11.2018r uczniowie klas pierwszych naszego liceum wraz z nauczycielami wzięli udział w lekcji zamkowej zorganizowanej przez p. Teresę Sławińską w pobliskim zamku Książ.

Pierwsza część zajęć przybliżyła uczestnikom ciekawą i tajemniczą historię warowni i jej właścicieli. Każdy z wielkim zaciekawieniem i uwagą wsłuchiwał się w opowieści serwowane przez przewodników. Późnej pierwszoklasistów podzielono na 2 grupy i kolejno oprowadzano po zamkowych komnatach. Prowadzący niezwykle interesująco opowiadali o dziejach każdej z nich. Duże emocje wzbudzały detale i piękne wykończenia. Stare meble, bogato zdobione żyrandole i mieszanka stylów to to,  co przypadło uczniom do gustu najbardziej. Po poznaniu wnętrz 3 największego zamku w Polsce licealiści udali się do podziemi, które od 16.10.2018 r. zostały udostępnione zwiedzającym. Wszystkich intrygowała ich tajemniczość i niecodzienna struktura.

Mimo sporego zmęczenia kilkugodzinnym zwiedzaniem młodzież z naszej szkoły z niezwykłą ciekawością i pogodą ducha przemierzała kolejne korytarze i ścieżki przygotowane przez gospodarzy. Z lekcji w Książu wszyscy wrócili z dużą dawką pozytywnej energii i nowych doświadczeń. Bez wątpienia tak spędzony czas przybliżył nam ten słynny zabytek i rozbudził ochotę na więcej lekcji prowadzonych w terenie.