Uczniowie LO Świebodzicach na sztuce pt. „Pigmalion” w języku angielskim

W piątek, 30 listopada 2018r. uczniowie naszego liceum,  pod opieką pani Urszuli Zyski, pani Agnieszki Andruszków oraz pani Grażyny Łupkowskiej udali się na wycieczkę do Wrocławia w celu obejrzenia spektaklu teatralnego w języku angielskim. Sztuka pt. „Pigmalion” to najsłynniejszy dramat Georgea Bernarda Shawna- irlandzkiego dramaturga i prozaika. Dramat opiera się na motywie zaczerpniętym z mitu o Pigmalionie, artyście, który zapragnął ożywić wykonane przez siebie dzieło. W przedstawieniu profesor Higgins zakłada się z przyjacielem Pickeringiem, że w ciągu sześciu miesięcy wprowadzi na salony biedną kwiaciarkę Elizę, której marzeniem było zostać damą. Profesor uczy kobietę pięknej wymowy, zasad gramatyki oraz odpowiedniego zachowania w towarzystwie. Czy udało mu się wygrać zakład i zmienić Elizę? Zakończenie tej ciekawej historii poznali uczniowie naszej szkoły, którzy mieli okazję zobaczyć spektakl. Dzięki temu mieli również możliwość rozwinięcia swoich umiejętności w posługiwaniu się językiem angielskim oraz odnalezienia wielu ważnych wartości wynikających z treści dramatu.