Mikołaj z LO w Świebodzicach w Zespole Szkół Specjalnych w Świebodzicach

Odwiedziny św. Mikołaja ze świebodzickiego liceum w Zespole Szkół Specjalnych to już długoletnia tradycja. Również w tym roku, z inicjatywy pani Ireny Horbaczewskiej, w ramach współpracy licealiści odwiedzili podopiecznych szkoły specjalnej w Świebodzicach. Pomimo braku śniegu za oknami, dzień możemy zaliczyć do wyjątkowo udanych. A to dlatego, że nic nie daje takiej radości, jak spotkanie nie z jednym, a aż trzema św. Mikołajami, którzy przybyli w towarzystwie uroczych Śnieżynek z kl. 2a LO. Uczniowie z naszej szkoły przy współudziale i pomocy Świebodzickiej Drużyny Harcerskiej ze Szczepu IMAGINO im. Batalionu Zośka przygotowali około siedemdziesięciu paczek mikołajkowych dla dzieci wymagających specjalnej opieki. Wszyscy świetnie się bawili. Panowała ciepła i rodzinna atmosfera, a uśmiechy, które malowały się na twarzach dzieci, były dla nas najlepszym podziękowaniem za zorganizowanie tej akcji. Cieszymy się, że mogliśmy dać dzieciom choć odrobinę radości, widok szczęścia na ich twarzach jest dla nas bezcenny. Szkoda, że następne ,,mikołajki’’ będą dopiero za rok.

Bardzo serdecznie dziękujemy uczniowi LO- Jakubowi Marcyniukowi za rozpropagowanie akcji wśród harcerzy. A Harcerzom i Zuchom ze Szczepu Harcerskiego Imago im. Batalionu Zośka, działającego przy LO w Świebodzicach, za ufundowanie paczek.

Serdeczne dziękujemy również naszym darczyńcom „Piekarni S.C. Anna Szymańska Jacek Szymański” w Świebodzicach (dawny Nalborczyk) za ufundowanie dla dzieci rogalików.

Z mikołajowym pozdrowieniem

Hoł, hoł, hoł