Miłe chwile przed feriami

W dniu 23 stycznia odbył się uroczysty apel. Podczas spotkania gościliśmy Panią Zofię Marek, radną Miasta Świebodzice, ale przede wszystkim oddanego Przyjaciela naszej szkoły. Pani Zofia Marek już po raz osiemnasty dowodziła w tym roku świebodzickim sztabem WOŚP. W tym dniu odwiedził naszą szkołę również Pan Artur Czelny z Polskiej Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego.

Spotkanie gości, nauczycieli i uczniów rozpoczęło się od wspólnego wysłuchania pieśni pt. „Modlitwa o wschodzie słońca”. Następnie głos zabrała Pani Zofia Marek. Podziękowała uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie w tegoroczny 27 już finał WOŚP i wręczyła  wolontariuszom certyfikaty; a oto lista wolontariuszy z liceum:

 1. Anastazja Brączkowska
 2. Jakub Górski
 3. Martin Jędrasiak
 4. Natalia Jursza
 5. Zofia Brzozowiec
 6. Michalina Adamek
 7. Aleksandra Oleśkiewicz
 8. Stanisław Tokarski
 9. Mariola Chwastyk
 10. Julia Walkiewicz
 11. Oliwia Kanik
 12. Anita Janiszewska
 13. Natalia Szuchnik
 14. Natalia Magnuszewska
 15. Maciej Lachnik
 16. Wiktoria Partyka
 17. Wiktoria Pajor
 18. Agata Turlejska
 19. Julia Partyka
 20. Aleksandra Witowska

 

Pani Zofia Marek szczególnie podziękowała uczennicy Sylwii Pogórskiej z klasy IIIa, która od wielu lat jest łącznikiem między sztabem Orkiestry i naszą szkołą, każdego roku już od września bierze udział w przygotowaniach do kolejnego finału. Również podziękowania otrzymała Pani Agnieszka Andruszków, opiekun Sejmiku Uczniowskiego i koordynator działań szkoły. Kolejny gość, Pan Artur Czelny z Polskiej Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego wręczył naszemu uczniowi, Hubertowi Muszyńskiemu z klasy IIIb  certyfikat potwierdzający otrzymanie stypendium USKI. Hubert za osiągnięcia naukowe i zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły w 23 edycji Ogólnopolskiego Programu Stypendialnego znalazł się w gronie 17 uhonorowanych osób.

Kolejnym miłe chwile zapewniła Pani Ewa Baszak – Grochowska, podsumowując konkursy związane z ostatnimi Fanaberiami teatralnymi –  konkurs na plakat i recenzję z obejrzanych sztuk. Widzowie, którzy zechcieli  podzielić się swoimi spostrzeżeniami i wrażeniami, mogli je przedstawić w plastycznej lub literackiej formie i jeszcze przez chwilę trwać w świecie teatralnej magii.  W konkursie wzięło udział 52 uczniów, a poziom prac był bardzo wysoki.

A oto wyniki- w kategorii literackiej(recenzja):

I miejsce – Katarzyna Staszczyk

II miejsce – Julia Walkiewicz

III miejsce – Kamil Cichy

– w kategorii plastycznej(plakat teatralny):

– I miejsce – Katarzyna Staszczyk

– II miejsce – Alicja Wysoczańska

– III miejsce – Wiktoria Partyka

-wyróżnienie – Mateusz Ławiński

 

Pani Dyrektor Dorota Ciołek podsumowała wyniki nauczania i frekwencji za I semestr. Najwyższe średnie ocen uzyskały klasy: 1. Ia,  2. Ib,  3. Ic. Identycznie przedstawia się  ranking frekwencji klas: 1. Ia,  2. Ib, 3. Ic.  Indywidualnie najwyższe średnie ocen uzyskali uczniowie:

 1. Wiktoria Pajor 5,44 klasa Ia
 2. Katarzyna Czernecka 5,31 klasa Ib
 3. Zofia Brzozowiec 5,13 klasa Ia
  Kamil Cichy 5,13  klasa Ic
  Sylwia Kwaśniak 5,13 klasa Ic
 4. Wiktoria Wójtowicz 4,88 klasa Ia
 5. Jeremi Wawrzyniak 4,75 klasa Ia

Trzech uczniów może pochwalić się 100 % frekwencją za I semestr i są to: Jakub Krawczuk klasa Ia, Wiktoria Wójtowicz klasa Ia, Krzysztof Zawada Klasa Ib.

Pani Dyrektor pogratulowała uczniom i klasom ich wyników. Jednocześnie zaapelowała do uczniów klas II i III o większy wysiłek i zaangażowanie, aby drugi semestr był dla nich lepszy, gdyż wszelkie rankingi za I semestr to sukcesy wyłącznie uczniów klas pierwszych.