Wyjazd na sztukę w języku angielskim

W czwartek, 24 stycznia 2019 roku uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach wzięli udział w wycieczce do Wrocławia na sztukę anglojęzyczną ,,Romeo i Julia”  autorstwa ponadczasowego renesansowego dramatopisarza, Williama Shakespearea. Towarzyszyły im pani Grażyna Łupkowska, pani Urszula Zyska, oraz pani Agnieszka Andruszków. 
Para tytułowych kochanków cieszy się wielką sławą na całym świecie i jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych tragedii. Byli oni głównym źródłem inspiracji wielu współczesnych pisarzy i reżyserów pragnących wpleść w swe dzieła wątek nieszczęśliwej miłości oraz wyboru między rodziną a ukochaną osobą. Licealiści spotkali się z wierną inscenizacją jednego z największych dzieł Shakespearea, a konfrontację z językiem staroangielskim wielu uznało za interesujące wyzwanie i doświadczenie.
Rody Monteki i Capulet od wielu lat żywią do siebie wzajemną nienawiść. Nieświadomy tego konfliktu Romeo podczas balu poznaje Julię, w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Krótko po wyznaniu sobie miłości przez tytułowych bohaterów i wzięciu potajemnie ślubu, Romeo zostaje sprowokowany do zabicia Tybalta przez co zostaje wygnany z miasta Werony, a Julii zostaje oświadczone, że musi wziąć ślub z Parysem. Julia chcąc uniknąć tego zażywa leki nasenne mające upozorować jej śmierć, na którą nabiera się również jej ukochany i popełnia samobójstwo. Dziewczyna nie mogąc żyć bez Romea przebija się sztyletem.
Na sztuce ,,Romeo i Julia”  uczniowie naszego liceum nie tylko mieli możliwość rozwoju swoich umiejętności językowych, ale również cieszyć wzrok zachwycającą scenografią oraz kostiumami charakterystycznymi dla ludzi żyjących w XVI wieku. Gra aktorska również była na wysokim poziomie jak i oprawa muzyczna. Już nie możemy doczekać się kolejnej sztuki teatralnej we Wrocławskim Centrum Kultury.