X edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego

18.02.2019r w naszej szkole odbyła się jubileuszowa, ponieważ dziesiąta już edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego. W szranki stanęło 13 dwuosobowych drużyn wyłonionych we wcześniejszych, szkolnych etapach pisemnych . Uczniowie szkół ze Świebodzic, Wałbrzycha, Starych Bogaczowic oraz Bolkowa jak zwykle zaprezentowali niezwykle wysoki poziom znajomości języka obcego.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników 3 konkurencje, w których uczniowie musieli wykazać się umiejętnością słuchania i uzupełniania tekstu piosenki, znajomością historii, kultury i zwyczajów krajów anglojęzycznych podczas quizu oraz kreatywnością i biegłą komunikacją. Najwięcej rozrywki dostarczyła wszystkim konkurencja, w której jeden z członków drużyny wczuwał się w sprzedawcę reklamującego wylosowany wcześniej niezwykły gadget. Jego zadaniem było przekonanie klienta, bardzo potrzebującego pomocy naukowych do zakupu przedmiotu mającego ułatwić mu naukę. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością, poczuciem humoru i oryginalnością prezentując na forum konkursu efekty swojej pracy. Mogliśmy poznać właściwości niezwykłego proszku do nauki, zobaczyć fidget spinner „zesłany przez bogów” oraz małego świeżaka o przemiłym usposobieniu.

W przerwie konkursu na uczestników czekał słodki poczęstunek. Można było zobaczyć szkołę i porozmawiać z naszymi uczniami. Po podliczeniu punktów przez jury, dyrektor LO- Pani Dorota Ciołek  wraz z organizatorkami konkursu – nauczycielkami j. angielskiego – Panią Agnieszką Andruszków i Panią Urszulą Zyską wręczyły wszystkim podziękowania,  a najlepszym nagrody. W kategorii szkół podstawowych 1 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa ze Starych Bogaczowic, wśród gimnazjów – Gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 2 1 w Wałbrzychu, natomiast rywalizację szkół ponadpodstawowych zwyciężyła reprezentacja naszego liceum – drużyna  nr 2.

Uhonorowani zostali również najlepsi uczniowie, którzy w pierwszym – pisemnym etapie konkursu, uzyskali najwyższą ilość punktów w swojej kategorii wiekowej . Wśród uczniów szkół podstawowych bezkonkurencyjna okazała się Hanna Kulska – uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Starych Bogaczowicach, najlepszy uczeń gimnazjum to Tomasz Andrzejewski  Publicznego Gimnazjum nr 1 w Świebodzicach, natomiast wśród uczniów liceum najwyższy wynik uzyskał Hubert Muszyński z klasy 3b LO w Świebodzicach.

Po uroczystym zakończeniu wszyscy uczniowie stanęli do wspólnego zdjęcia.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom i życzymy wielu sukcesów w przyszłości! Zapraszamy za rok na jedenastą już edycję Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego!