Wizyta uczniów klasy III profilu biologiczno – chemicznego w aptece

Marzec dla uczniów klasy IIIc, o profilu biologiczno-chemicznym, jest miesiącem zajęć praktycznych. Najpierw, dzięki staraniom pani Holi i uprzejmości pracowników apteki, mogliśmy poznać tajniki pracy w aptece i drogę, jaką trzeba przejść, aby tam pracować.

W pierwszej kolejności pani Emilia Krupa – kierownik apteki Dr.Optima w Świebodzicach, prowadząca zajęcia – opisała studia i określiła ich poziom trudności. Następnie mogliśmy z bliska przyjrzeć się pracy aptekarza. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda dzień farmaceuty, w jaki sposób i gdzie składowane są leki, czy łatwo o pomyłkę, czym różnią się lekarstwa od popularnych suplementów diety i wiele innych ciekawych, wcześniej nieznanych faktów. Atrakcją dnia był proces produkcji medykamentów. Po obszernej analizie i przyswojeniu sobie każdego kroku wytwarzania leków, stworzyliśmy maść. Spotkanie pozwoliło nam zdobyć bardzo dużą wiedzę i rozjaśnić plany zawodowe na przyszłość.

Bardzo dziękujemy pani Emilii Krupie za przeprowadzenie zajęć i pani Katarzynie Wiesiołek za pomoc w ich zorganizowaniu.