Dzień Świra

Takiego zakręconego dnia jeszcze nie było! Pierwszy „Dzień Świra” w naszej szkole w pierwszy dzień kwietnia to swoisty żarcik, jak przystało na Prima Aprilis.

Kreatywni jak zwykle licealiści przeobrazili się w przeróżne postacie, pokazując wszystkim jak kolorowy może być świat. Szacowna komisja w składzie: Pani Dyrektor Dorota Ciołek, Pani Teresa Sławińska oraz Pani Grażyna Łupkowska dzielnie oceniały kreacje uczniów przez pierwsze trzy lekcje i wyłoniły trzech laureatów oraz 5 wyróżnień. Sami uczniowie też mogli wybrać ulubieńca publiczności i cóż za (nie)spodzianka! Obydwa gremia wybrały tę samą osobę na zwycięzcę! A była nią Kamila Sokołowska z klasy 2a. Laureatami drugiego i trzeciego miejsca były Weronika Kobos z 3a (żeńska wersja jokera) oraz Julia Gajek z 1a (pirat). Wyróżnienia przyznano Maćkowi Dembińskiemu z 3b (średniowieczny wojownik), Kajetanowi Kopciuchowi z 3a (kardynał), Jeremiemu Wawrzyniakowi z 1a (wielki śpioch), Kacper Jakubina z 3a,  Dawidow Piotrowski z 2a (lichwiarz) oraz  Kamil Cichy (hippis). Druga A była też klasą najliczniej przebraną – aż 83.3% uczniów tej klasy przebrało się w tym dniu, a nagrodą za to jest jeden dzień „niepytany”.

Ale konkurs na oryginalny strój nie był jedyną konkurencją dzisiejszego dnia. Każda klasa miała też możliwość wykazania się spostrzegawczością. Na korytarzach szkolnych pojawiły się zakręcone zmiany, a uczniowie mieli je jak najszybciej odszukać. Trzeba przyznać, że spostrzegawczość jest mocną stroną uczniów, bo już po pierwszej lekcji wszystkie zmiany zostały odszukane – tym razem zwycięzcami zostali uczniowie klasy 3a, a tuż za nimi wyróżniła się klasa 2a.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach zadania Sejmiku Uczniowskiego i tutaj podziękowania należą się naszemu Prezydium i specom od sprzętu. Autorką i wykonawczynią wszystkich zagadek była Agata Turlejska z 2a, Stasiu Tokarski z 1b zadbał o zorganizowanie słodkich nagród i pucharów, Jeremi Wawrzyniak z 1a przygotował głosowanie publiczności, a Maciek Lachnik wraz Bartkiem Sklavenasem i Erykiem Kamińskim z 1a zadbali o sprzęt nagłaśniający.  Zapraszamy na chwilę wspomnień w galerii zdjęć!