GALA SZKOLNYCH NOBLI PO RAZ PIĄTY

Dnia 04 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym w Świebodzicach odbyła się już piąta edycja Szkolnych Nobli, czyli uroczystego wręczenia wyróżnień – symbolicznych medali przyznawanych za wyjątkowe osiągnięcia w poszczególnych przedmiotach szkolnych, a także za sukcesy literackie, artystyczne oraz sportowe. W tym roku było 9 kategorii i  33 nominowanych. Kandydatów do nagród typowali i  wybierali członkowie Kapituły, czyli nauczyciele poszczególnych przedmiotów. A oto nominowani i zwycięzcy poszczególnych kategorii w tym roku szkolnym:

KATEGORIA 1. język polski – Anna Bułas Julia Partyka, Zofia Brzozowiec

KATEGORIA 2. historia – Kajetan Kopciuch, Wojciech Wierzbicki, Wiktoria Pajor, 

KATEGORIA 3.  język angielski – Gerard Gawłowski, Kamil Kozar, Hubert Muszyński

KATEGORIA 4.  język francuski-Wojciech Wierzbicki, Wiktoria Wójtowicz, Julia Walkiewicz

KATEGORIA 5.  język rosyjski – Weronika Kobos, Adrian Kot, Sylwia Kwaśniak,

 KATEGORIA 6.   matematyka – Szymon Cybulski,  Katarzyna Czernecka, Gerard Gawłowski

KATEGORIA 7.   fizyka – Jakub Marcyniuk, Mikołaj Matuszak, Gerard Gawłowski

KATEGORIA 8.  talent artystyczny – Kamila Sokołowska, Julia Partyka, Klaudia Wysoczańska

KATEGORIA 9.  talent sportowy – drużyna piłkarek ręcznych: Milena Borowiec,  Weronika  Graczyk, Daria                  Jackowska,  Oliwia Kanik,  Wiktoria Borowiec, Patrycja Czarkowska, Martyna Górka,                          Patrycja Marcinowska,  Klaudia Smolińska

W V edycji Szkolnych Nobli dominowały klasy I  i  III. Właśnie z tych klas nominowano najwięcej kandydatów w kategoriach naukowych oraz sportowych. Klasy III  uzyskały 15 nominacji w różnych kategoriach, klasy I – 11 nominacji, a klasy II – 7. Największą liczbą nominowanych (8) i  nagrodzonych (3) może się pochwalić  klasa 3b . W tej edycji były osoby, które otrzymały Szkolnego Nobla z 2 przedmiotów i to ścisłych (G. Gawłowski – matematyka, fizyka), a jeden uczestnik okazał się  najlepszy w swojej kategorii po raz drugi (H. Muszyński- j. angielski ). W kategorii sportowej  najliczniej reprezentowane były  kl. 3c  i  I c.

Patrząc z perspektywy 5 lat Szkolnych Nobli na laureatów poprzednich edycji, łatwo dostrzec, że losy wielu z nich potoczyły się zgodnie z kierunkiem wyznaczonym naszą nagrodą. Wielu laureatów i laureatek studiuje dziś na kierunkach pokrewnych kategoriom, w których kiedyś zwyciężali. To my pierwsi dostrzegliśmy ich potencjał, to tutaj, w naszej szkole, mieli możliwość go rozwijać. Mamy nadzieję, że również dla tegorocznych laureatów Szkolne Noble będą drogowskazem do podążania w kierunku wskazanym tym symbolicznym medalem.

 

Wszystkim nominowanym i zwycięzcom serdecznie gratulujemy!