Dzień Ziemniaka pod znakiem akcji charytatywnej LO dla Maćka Lachnika

Jak co roku uczniowie świebodzickiego LO uczestniczyli w imprezie miejskiej Dzień Ziemniaka wystawiając stoisko z przepysznymi ciastami i sałatkami na podwórku Szkoły Podstawowej nr 2.

Tegoroczna akcja miała na celu zgromadzenie funduszy na rehabilitację ucznia klasy 2a Maćka Lachnika. Poruszeni ciężką choroba Maćka uczniowie Liceum zdecydowali, że chcą pomóc koledze jak najszybciej powrócić do zdrowia i postanowili, że pieniądze ze sprzedaży ciast i sałatek w tym dniu przekażą Maćkowi na choćby częściowe pokrycie kosztów rehabilitacji.

Ten szczytny cel wsparło wiele osób o dobrym sercu. Rodzice i uczniowie jak zwykle stanęli na wysokości zadania – stoisko zaoferowało ponad 50 pysznych ciast i sałatek, uczniowie dzielnie sprzedawali swoje produkty, a ludzie dobrej woli chętnie kupowali nasze pyszności. Wiele osób po prostu ofiarowało pieniądze na rzecz Maćka. Naszą akcję wsparła również Spółdzielnia Mieszkaniowa Świebodzice, zaopatrując nas w materiały do pakowania produktów, a także Pan Michał Starak, który przekazał na stoisko wyroby z dyni.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za pomoc. Nasze wspólne działanie przyniosło wspaniały rezultat! Udało nam się zebrać 3000 złotych, które wkrótce przekażemy Maćkowi z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia i szkoły!