Świebodzickie LO kwestowało dla Maćka i Bianki

W niedzielę 20 października byliśmy świadkami ogromnie wzruszającego wydarzenia . Na hali OSiR w Świebodzicach odbył się specjalny koncert charytatywny, podczas którego zbieraliśmy pieniądze na leczenie i rehabilitację dwójki młodych ludzi – Maćka Lachnika, ucznia świebodzickiego LO oraz Bianki Karbowskiej, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 2.

Ten wyjątkowy koncert odbył się z inicjatywy pani Anny Nowak, która poruszyła niebo i ziemię, aby zmobilizować świebodzickie środowisko i zebrać jak największą kwotę na wyznaczony cel. Wśród osób zajmujących się organizacją tego wydarzenia  znalazły się również pani Agnieszka Grodowska-Jachym, pani Katarzyna Łysoń oraz pani Agnieszka Andruszków, a także cała rzesza uczniów i rodziców, przyjaciół Maćka i Bianki, którzy mieli swój wkład i dzięki którym akcja się udała.

Macierzysta szkoła Maćka, czyli nasze Liceum, miała ogromny wkład w realizację tego przedsięwzięcia, ponieważ to właśnie uczniowie naszego LO  obsługiwali całe wydarzenie. Ponad 70 uczniów naszej szkoły zaangażowało się w organizację koncertu poprzez przygotowanie  hali i stoisk na sprzedaż ciast i tostów, kiermasz książek oraz loterię fantową na dzień przed koncertem, a w dniu koncertu uczniowie obsługiwali stoiska i uporządkowali halę po zakończeniu koncertu. Nasi uczniowie i ich rodzice nie zawiedli również w kwestii ciast  i fantów na stoiska oraz licytację.

Wyniki niedzielnej kwesty pokazują, jak empatyczni i hojni są mieszkańcy Świebodzic i okolic. Odbyły się aż dwie licytacje przedmiotów ofiarowanych przez przeróżne instytucje i osoby prywatne. Dochód z licytacji sięgnął  ok. 15 tysięcy złotych! Do 16 puszek Fundacji „Na pomoc dzieciom z chorobą Nowotworową” trafiły pieniądze z kiermaszu książek używanych, loterii fantowej, sprzedaży ciast oraz od kierowców motocykli, którzy tłumnie pojawili się przez halą OSiR i chętnie zabierali uczestników koncertu na przejażdżkę. Całkowity dochód z niedzielnej akcji wyniósł 44 807,52zł!

Pełną, bardzo długą  listę darczyńców i dobrodziejów publikuje pani Ania Nowak na Facebooku. My natomiast chcemy w szczególności podziękować naszym uczniom i ich rodzicom , że po raz kolejny mogliśmy na nich liczyć. Jak zwykle rodzice dostarczyli pysznych ciast oraz atrakcyjnych fantów, a młodzież występowała na scenie w repertuarze tanecznym (tutaj zobaczyliśmy Zosię Andruszko i Brygidę Procherę z partnerami)  oraz grając na instrumentach i śpiewając  (Kornel Skowron, Ola Kornalewicz oraz Klaudia Wysoczańska). Imprezę wraz z Jakubem Nowakiem prowadziła uczennica LO Wiktoria Jankowska.

Chcemy podziękować również SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ w Świebodzicach za ufundowanie artykułów papierniczych do obsługi stoiska z ciastami, napojów, fantów na loterię i książek na kiermasz. Jest to już kolejne wsparcie naszej szkoły przez  SM w tym roku.

Dziękujemy również firmie POLOMARKET, która bardzo chętnie przekazała artykuły żywnościowe na stoisko z tostami oraz napoje i wodę. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za ten życzliwy gest.

Podziękowania kierujemy również do Państwa Szymańskich, którzy ofiarowali chleby na tostowe stoisko oraz Państwa Maziarów, którzy ufundowali telewizor na licytację.

Pomaganie sprawia, że robimy się lepszymi ludźmi. Maciek, którego spotkaliśmy podczas koncertu, był ogromnie wdzięczny i wzruszony widząc, jak Świebodziczanie angażują się w pomoc Jemu i Biance. Maciek jest  zdeterminowany, aby walczyć o zdrowie i jak najszybciej wrócić do szkoły. Wsparcie, którego jesteśmy częścią dzięki niedzielnemu koncertowi,  z pewnością Mu w tym pomoże.