Mikołaj z LO w Świebodzicach w Zespole Szkół Specjalnych w Świebodzicach

Odwiedziny św. Mikołaja ze świebodzickiego liceum w Zespole Szkół Specjalnych to już długoletnia tradycja. Również w tym roku, z inicjatywy pani Ireny Horbaczewskiej, w ramach współpracy licealiści odwiedzili podopiecznych szkoły specjalnej w Świebodzicach. Dzieci już od rana czekały na Mikołaja. Na spotkanie przybył nie jeden, a aż dwa Mikołaje w towarzystwie uroczych Śnieżynek i Renifera z kl. 3a LO. Uczniowie z naszej szkoły przy współudziale i pomocy Świebodzickiej Drużyny Harcerskiej ze Szczepu IMAGINO im. Batalionu Zośka przygotowali około stu dwudziestu paczek mikołajkowych dla dzieci wymagających specjalnej opieki. Dla umilenia czasu licealiści przygotowali gry oraz zabawy, w których można było wygrać dodatkowe nagrody Podczas zabawy mikołajkowej zarówno gospodarze, jak i goście świetnie się bawili. Panowała ciepła i rodzinna atmosfera, a uśmiechy, które malowały się na twarzach dzieci, były dla nas najlepszym podziękowaniem za zorganizowanie tej akcji. Cieszymy się, że mogliśmy dać dzieciom choć odrobinę radości. Widok szczęścia na ich twarzach jest dla nas bezcenny.

Bardzo serdecznie dziękujemy uczniowi LO – Stanisławowi Tokarskiemu za zorganizowanie akcji ,,Paczka dla Dzieciaczka” wśród harcerzy. A Harcerzom i Zuchom ze Szczepu Harcerskiego Imago im. Batalionu Zośka działającego przy LO w Świebodzicach oraz ich rodzicom za ufundowanie paczek.

Serdeczne dziękujemy również naszym darczyńcom „Piekarni S.C. Anna Szymańska Jacek Szymański” w Świebodzicach (dawny Nalborczyk) za ufundowanie dla dzieci rogalików.

Z mikołajowym pozdrowieniem

Hoł, hoł, hoł