Jasełka w Liceum Ogólnokształcącym w Świebodzicach

20 grudnia, jako ostatni dzień przed zimową przerwą noworoczną odbył się w naszej szkole, jak co roku, w niezwykle świątecznym klimacie.

Aby odetchnąć od trudu codziennej nauki każda klasa spędziła poranek  we własnym gronie podczas uroczystej wigilii. Licealiści składali sobie życzenia, rozdawali mikołajkowe prezenty, kolędowali i zajadali się własnoręcznie przygotowanymi przysmakami. Następnie uczniowie udali się na przedstawienie jasełkowe organizowane przez klasę 2A. Humaniści przygotowali niecodzienny, humorystyczny spektakl będący odskocznią od tradycyjnej wizji Jasełek. W autorskim scenariuszu drugoklasistów znalazło się miejsce na śledztwo policyjne, zaginionego Świętego Mikołaja, wróżby z kart i przybysza na rowerze, który rozwiązując zagadkę, uratował święta. Wszystko zakończyło się happy end’em, a gromkie brawa jakimi nagrodzono aktorów świadczą o tym, że spektakl podobał się całej społeczności szkolnej. Spotkanie zakończyło życzeniami z okazji Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku.

Tym radosnym akcentem nasze liceum pożegnało naukę w 2019 roku i udało się do domów, aby z nową energią i „naładowanymi akumulatorami” wkroczyć w 2020r.