Uczniowie z LO w Świebodzicach „ZŁAPALI WIATR W ŻAGLE”- WOŚP 2020

Dnia 12 stycznia 2020 roku miał miejsce 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Impreza w tym roku odbyła się pod hasłem: „Wiatr w żagle”. Do organizacji miejskiego finału włączyło się tradycyjnie także nasze liceum. W hali świebodzickiego OSIRu czekało wiele atrakcji. Odbyły się liczne koncerty, a także pokazy grup tanecznych, rekonstrukcyjnych, klubów sportowych. Był kurs pierwszej pomocy, bieg „Policz Się z Cukrzycą” i rajd samochodowy. Świebodziczanie mieli możliwość oddać krew lub wziąć udział w licytacji. Nie brakowało również pysznego jedzenia na stoiskach przygotowanych przez szkoły. To, należące do naszego liceum, od początku cieszyło się niemałym zainteresowaniem. Uczniowie od rana serwowali przybyłym własnoręcznie wykonane ciasta i gorące tosty. Ilość, smak i różnorodność przysmaków sprawiły, że jeszcze przed oficjalnym zamknięciem imprezy wszystko zostało sprzedane. Miło poinformować, że w tym roku nasi uczniowie sprzedający ciasta zebrali 2099zł.

Nie możemy również zapomnieć o motorze napędowym i największych symbolach każdego finału- wolontariuszach, którzy przez cały dzień przemierzali ulice miasta, zbierając pieniądze do puszek. „Uzbrojeni” w identyfikatory i czerwone serduszka, ciężko pracowali przez całą niedzielę. Oczywiście, byli wśród nich uczniowie świebodzickiego liceum, w składzie:

1aG: J. Kostrzewa, J. Łyczba, B. Prochera
1bG: W. Górecka, J. Kacprzak, O. Wierzbicka, A. Ludwinowska, E. Parkitna
1aP: A. Bednarczyk,M. Adamcewicz, K. Biernat, K. Paszkowiak, P. Szachniewicz
1bP: W. Hałuszka, A. Jasińska, P. Brągiel, M, Stypa, C, Ziemnicki, J. Fedorowicz
1cP: M. Moskwa, A. Kornalewicz, M. Biała, A. Walska, O. Hodel, M. Wiej
2a: J. Czernecka, E. Wzgarda, D. Sobańska, W. Partyka, A. Kot, Z. Brzozowiec, A. Korpała
2b: S. Tokarski, M. Knihnicki
2c: N. Szuchnik, A. Kieruńczak
3a: K. Kupiec, D. Piotrowski, A. Turlejska, J. Galimska, K. Konisiewicz
3b: J. Walkiewicz, A. Wysoczańska, M. Chwastyk, K. Staszczyk

Wolontariusze zebrali w tym roku zawrotną sumę ponad 15tys złotych! Spośród uczniów naszej szkoły największą sumę przyniosła w puszce Julia Walkiewicz- ponad 1700zł!

Świebodzicki sztab pobił kolejny rekord. Udało się zebrać łącznie dokładnie: 126 566,59 złotych. Wszystko dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

To niesamowite uczucie dokładać swoją cegiełkę do tak wyjątkowego, kolorowego i emanującego dobrem wydarzenia. Bezinteresowna pomoc i dzielenie się pozytywną energią są wartościami nadrzędnymi każdego finału WOŚP. W ten niezwykły dzień każdego roku warto obudzić w sobie dobrego ducha i pomagać razem ze wszystkimi grającymi. To przecież takie proste!