PIŁKARSKIE EMOCJE W LICEUM

Wtorek 04.02.2020r zapisze się w historii naszej szkoły. Wszystko dzięki pierwszemu, szkolnemu Turniejowi FIFA, który w całości zorganizował Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Stanisław Tokarski.

Zawody wystartowały już o 8 rano. Uczestnicy po uroczystym powitaniu, w którym wzięła udział również Pani Dyrektor, Dorota Ciołek udali się do klas, aby rozpocząć tam bezpośrednią rywalizację. Zawodnicy zostali podzieleni na 5 grup- cztery męskie i jedną damską. Ich zadaniem było pokonanie rywali i wyjście z fazy grupowej, aby później rozegrać ćwierćfinały, półfinały i w końcu wielki finał. Uczniowie grali w najnowszą edycję „FIFY”, w formule 2vs2. Oto tegoroczne składy:

Grupa A:

“Dzień Dobry”

“FC YXZ”

“The Originals”

“AC Pajace”

“Los Sudetos” -III miejsce w turnieju

Grupa B:

“Diabeł Kasjański”

“FC Swej” -wicemistrzowie turnieju

“Hewra”

“Ciho”

“Bad Boyz”

Grupa C:

“Super Wafle”- mistrzowie turnieju

“Papryki”

“DBD”

“FC Kid”

Grupa D:

“Zabrani”

“Lachmil”

“Onysze”

“EE Syjamskie”

Grupa Kobiet:

“BBH”

“OMJF”

“Dybi i Kaczi”

“Papugi”- mistrzynie turnieju

“MWMM”- wicemistrzynie turnieju

“Wima”

W zawody zaangażowała się cała społeczność szkolna. Grających dzielnie dopingowali koledzy, koleżanki i nauczyciele. Wszyscy na żywo mogli obserwować wyniki wyświetlane w centralnym punkcie szkoły. Po zaciekłych eliminacjach, trwających blisko 5 godzin lekcyjnych, całe liceum, zebrane w holu, obserwowało wielki finał rozegrany między „Super Waflami” a „FC Swej”. Komentowali na żywo Maciek Lachnik i Stasiu Tokarski. Dla najlepszych zawodników tegorocznego turnieju ufundowane zostały atrakcyjne nagrody, bony prezentowe i moc słodyczy.

Najbardziej cieszy jednak fakt tak licznego zainteresowania i zaangażowania w rozegranie zawodów. Pomysł od początku do końca zrealizowany przez Przewodniczącego SU był czymś nowym, świeżym, co rozruszało naszą szkołę. Stasiu zasługuje na ogromne gratulacje i wyrazy uznania za swoją pomysłowość i chęć działania. Jednodniowa odskocznia od codzienności na pewno wprowadziła wiele pozytywnej energii w mury naszego liceum. Już teraz padały pytania o kolejną edycję i możliwości zrealizowania turnieju międzyszkolnego. Liczymy zatem, że taki nietypowy sposób na współzawodnictwo i spędzenie wspólnie czasu na stałe przyjmie się w tradycji świebodzickiego liceum.