XI ETAP MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W środę 4 marca 2020 roku nasze liceum już po raz jedenasty gościło uczniów okolicznych szkół podstawowych na potyczkach językowych w języku angielskim. Sześć  drużyn szkół podstawowych rywalizowało ze sobą w tej edycji , a wśród nich Szkoły Podstawowe nr 2, 3, 4 ze Świebodzic, Szkoła Podstawowa nr 6 z Wałbrzycha, Szkoła Podstawowa ze Starych Bogaczowic  oraz Szkoła Podstawowa  z Bolkowa. Tradycyjnie w konkursie brali udział  również uczniowie świebodzickiego liceum, którzy w pierwszej pisemnej turze uzyskali najwyższe wyniki.

W kategorii szkół podstawowych, pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 4 ze Świebodzic, drugie – Szkoła Podstawowa z Bolkowa  i trzecie miejsce – Szkoła Podstawowa ze Starych Bogaczowic. W kategorii liceum, pierwsze miejsce zajęła drużyna nr 2 w  składzie: Julia Walkiewicz i  Kamil Cichy, drugie miejsce zajęła drużyna  nr 1 w składzie: Zuzanna Krzan i Tomasz Andrzejewski, a trzecie miejsce  drużyna nr 3 – Joanna Stefańczyk i Wiktor Smoleń.

Przyznaliśmy również nagrodę dla najlepszego licealisty w 1- pisemnym etapie konkursu ,  otrzymał ją  Tomasz Andrzejewski z klasy 1ag. Nagrodzona została także Anna Wójcik ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świebodzicach, która najlepiej napisała test w 1 etapie konkursu.

Atmosfera konkursu jak zwykle sprzyjała pozytywnym wrażeniom. Uczniowie wykazali się świetną znajomością języka angielskiego i ogromnym poczuciem humoru. Oczywiście wszyscy uczniowie otrzymali nagrody za swoją pracę. Serdecznie dziękujemy   fundatorom nagród: Radzie Rodziców  Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach oraz wydawnictwom:  OXFORD UNIVERISTY PRESS i MACMILLAN , które ufundowały nagrody książkowe i gadgety firmowe.

Dziękujemy sponsorom za wsparcie, nauczycielom Szkól Podstawowych – naszym dobrym już znajomym –  za przygotowanie uczniów do konkursu oraz wszystkim uczniom za świetny występ.

 

Gratulujemy Wam wybitnych kompetencji językowych i życzymy wielu okazji do wykorzystania języka angielskiego w praktyce.