Uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach laureatkami I i III miejsca XXI Powiatowego Konkursu literackiego „LIR… rodzaj różny” w kategorii proza

Miło nam poinformować, że utalentowane uczennice z naszej szkoły Julia Kostrzewa z kl. Iag oraz Julia Partyka z kl. IIIa zostały laureatkami  I  i III miejsca XXI Powiatowego Konkursu literackiego „LIR… rodzaj różny” w kategorii proza. Profesjonalne jury doceniło wysoką wartość artystyczną pracy naszych uczennic. Opowiadania napisane przez nie są oryginalne, nietuzinkowe i po prostu absorbujące i ciekawe. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w kwietniu 2020r. w siedzibie organizatora tego konkursu – III LO w Świdnicy. Warto wspomnieć, że laureatka drugiego miejsca, Julka Partyka, w ubiegłym roku wygrała ten konkurs również w kategorii proza.  Obie Julie już od wielu lat zajmują się twórczością literacką. Szczególnie upodobały sobie dwa rodzaje literackie- dramat i prozę, ale też piszą świetne ballady z elementami powieści grozy, sonety oraz prowadzą bloga. Talent literacki naszych uczennic mogliśmy już podziwiać niejednokrotnie w czasie szkolnych imprez. Dziewczęta cały czas  doskonalą swój warsztat, pracują nad nowymi sztukami i opowiadaniami.

Serdecznie gratulujemy i życzymy, aby nowe wyzwania artystyczne zakończyły się dla obu Julek tak spektakularnym sukcesem, jak wspomniany wyżej konkurs.