Gość na lekcji edukacji teatralnej

O tym, że zdalne nauczanie nie jest skazane na powtarzalność i monotonię przekonała czwartkowa lekcja z wiedzy o teatrze, na której gościliśmy p. Nikolę Olszak, Pedagoga Teatru przy “Teatrze Dramatycznym” w Wałbrzychu. 

   Dowiedzieliśmy się bardzo ciekawych rzeczy o funkcjonowaniu zaprzyjaźnionego z nami od lat Teatru- w czasach pandemii. O spektaklach i podcastach, różnorodnych akcjach prowadzonych w sieci, których twórcy udowadniają, że kreatywność nie zna przeszkód. 

      Pani Pedagog w interesujący sposób dokonała wprowadzenia do odbioru nowej sztuki, która będzie miała premierę 18.12.2020. Spektakl J.Czaplińskiego, w reżyserii A. Groszyńskiej pt. „Niech prawo będzie z wami”. Tematyka  monodramu, w którym wystąpi znany aktor- F. Perkowski,  jest bardzo  aktualna, komentuje współczesną rzeczywistość- a w rękach twórców takich, kultowych już i obsypanych deszczem nagród, spektakli, jak „Zapolska Superstar” i „Sienkiewicz Superstar” –  stanie się obrazem osobliwym i dającym widzowi do myślenia. A już na pewno nie pozostawi nikogo obojętnym. Niewątpliwie słowo wstępne Pani Pedagog, która towarzyszyła powstawaniu spektaklu, bardzo się przyda w pełniejszym odbiorze i zrozumieniu sztuki. Tym bardziej, że dowiedzieliśmy się również o innych dokonaniach autorskich pary twórczej Czapliński – Groszyńska, którą od kilku lat podziwia cała teatralna Polska.

     W puencie naszego spotkania Pani Nikola Olszak opowiedziała o najbliższych planach teatru wałbrzyskiego, zadeklarowała współpracę i zaprosiła nas na trzy grudniowe premiery, które odbędą się: 18.12.(wspomniana wyżej), 19.12.-”Pani Bovary” i 29.12.-”Raj Eskimosów”. Wszystkie spektakle będą dostępne w platformie Stream online.

   Spotkanie zainaugurowało cykl lekcji z ludźmi teatru, który odbywać się będzie przez cały rok.

      A więc-  ZAPRASZAM WAS DO TEATRU– 

                                                      Ambasadorka “Teatru Dramatycznego”- Ewa Grochowska