Prawie 9,5 tysiąca złotych zebrała młodzież świebodzickiego LO podczas 29 finału WOŚP!

Ta zawrotna kwota to przede wszystkim wynik ciężkiej pracy ośmiu wolontariuszy, którzy całą niedzielę kwestowali na ulicach Świebodzic i zebrali do puszek ponad 6700zł!

Natomiast stoisko z ciastami przygotowane przez uczniów i nauczycieli LO przy wsparciu Młodzieżowej Rady Miasta i rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Świebodzicach zdołało zgromadzić ponad 2700zł!

Nic by się nie zadziało bez udziału młodzieży! Te słowa wybrzmiewają raz po raz. Tak też mówi szefowa świebodzickiego sztabu WOŚP, pani Zosia Marek – osoba o niezwykłej sile i niewyczerpanych pokładach pozytywnej energii, która wraz ze swoim teamem od ponad 20-stu lat zarządza akcją WOŚP w Świebodzicach ze swojej siedziby w gościnnej SP nr 2. To dzięki determinacji pani Zosi i Jej zespołu, ogromnej pomocy dyrekcji SP2 oraz zaangażowaniu przyjaciół WOŚP, 29 finał Orkiestry odbył się w wymaganym reżimie sanitarnym pomimo wielu obostrzeń i znowu był sukcesem nas wszystkich!

Dlatego dzisiaj chcemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu: ofiarodawcom ciast i fantów, wolontariuszom kwestującym na ulicach  i uczniom, którzy zadbali o przygotowanie stoiska LO.

A więc w gronie wolontariuszy kwestujących z puszkami byli: Stasiu Tokarski, Justyna Liszcz, Wiktoria Larysz, Ala Bednarczyk, Weronika Hałuszka, Martyna Moskwa, Natalia Borowiec, Emilia Ulanowska.

Sklepik WOŚP został wsparty przez panią Dorotę Waligórską, która ofiarowała 30 pięknych, ręcznie robionych naszyjników.

Stoisko LO dzielnie przygotowywali: Tomek Smykowski, Paulina Pięciak, Wiktoria Jankowska, Wiktor Smoleń, Dawid Drabczyk, Adrian Wojnar.

Sprzedażą ciast zajęli się: Tomek Smykowski, Paulina Pięciak, Julia Dybał, Ola Oleśkiewicz oraz gościnnie Dawid Kulig, a także jak zwykle swoją osobą służyli nauczyciele LO pani Grażyna Łupkowska, Agnieszka Andruszków oraz pani dyrektor Dorota Ciołek.

W końcu dziękujemy całej rzeszy rodziców i uczniów, którzy upiekli ciasta na stoisko, oraz wszystkim, którzy postanowili te ciasta kupić i wesprzeć szlachetną akcję WOŚP.

Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku akcja Jurka Owsiaka, tak sprawnie organizowana przez świebodzicki Sztab,  odbędzie się w bardziej sprzyjających warunkach i oprócz cennego wymiaru dobroczynnego, będzie okazją do radosnych spotkań i dobrej zabawy w przepięknej atmosferze!

AA